Zdecydowanej większości osób siatki przede wszystkim kojarzą się z produktami, które wykorzystywane są przez nas w momencie, gdy budujemy ogrodzenie, np. na naszej działce lub wokół terenu naszego domu. Warto jednak wiedzieć, że oprócz siatek ogrodzeniowych w sprzedaży znajdują się siatki cechujące się zdecydowanie mniejszą elastycznością, a jednocześnie zwiększoną odpornością na uszkodzenia, które mają różne zastosowanie.

Zastosowanie siatek karbowanych

najlepsza siatka karbowanaJednym z typów siatek, które wykonywane są z metalu, a jednocześnie nie są siatkami ogrodzeniowymi, są siatki karbowane. Jak łatwo się domyślić, metal, który używany jest do wykonania tej siatki jest karbowany. Oznacza to, że mamy do czynienia z nieco falowaną powierzchnią metalowego drutu, który stanowi podstawowy materiał, z którego siatka karbowana jest produkowana. Najlepsza siatka karbowana dostępna jest w różnych wariantach, a każdy z nich jest zróżnicowany, np. wielkością i gęstością oczek, które możemy zauważyć w siatce. Dzięki temu zróżnicowaniu siatki karbowane są stosowane w różnych branżach. Wielu konstruktorów sięga po nie podczas wykonywania maszyn czy też wentylacji, ponieważ stanowią one doskonałe zabezpieczenie chroniące przed niechcianymi zanieczyszczeniami. Niektóre siatki karbowane chętnie wykorzystywane są na placach budowy jako niezwykle użyteczne akcesoria ułatwiające codzienną pracę.

Co ciekawe, w ostatnim czasie, gdy na popularności zyskał nowoczesny styl projektowania i urządzania wnętrz, coraz więcej osób dostrzega w siatkach karbowanych również walory estetyczne. Odpowiednio pomalowane mogą być niezwykle użyteczne podczas zabezpieczania balkonu, a coraz częściej również sięgamy po produkty tego typu poszukując niestandardowych rozwiązań dekoracyjnych do wnętrz firmy czy też naszego mieszkania.

Kategorie: Przemysł