Auto detailing to powszechna coraz bardziej forma dbania o samochód i ulepszania go na różne sposoby. Najczęściej zakłady zajmujące się autodetailingiem dbają o wszelkie szczegóły wpływające na wygląd auta. Na co dzień, podczas załatwiania wielu spraw często zapominamy, że użytkowanie samochodu to nie tylko jazda nim codziennie z pracy do domu, na krótkie trasy, na przykład po zakupy do sklepu, a również dbanie o niego i jego wygląd. Pamiętamy o przeglądach i jeździmy do mechanika, gdy coś nas niepokoi, ale zapominamy, że komfort jazdy to również porządek w aucie i zadbana tapicerka.

Dbanie o wygląd auta – autodetailing

 najlepszy auto detailingWarto nie zapominać o dbaniu o własne auto, gdyż jak powiadają niektórzy „lepiej zapobiegać niż leczyć” – co w odniesieniu do auta mogłoby brzmieć – lepiej dbać niż naprawiać. Auto detailing obejmuje między innymi przyciemnianie szyb w aucie, obklejanie go lub renowację i czyszczenie tapicerki welurowej, materiałowej oraz skórzanej. Każdy typ tapicerki potrzebuje indywidualnego sposobu pielęgnacji, którą zapewnić możemy jej samodzielnie lub oddając nasz samochód w doświadczone ręce specjalistów. Najlepszy auto detailing kompleksowo sprawi, że auto nabierze nowego, świeżego blasku i znów będzie zachwycało, tak samo jak wtedy, gdy odbieraliśmy je na przykład z salonu. Oprócz dbałości o wnętrze samochodu, czyli tapicerki, podsufitki i reszty elementów, które znajdują się w aucie autodetailing to również pielęgnacja i renowacja podwozia, jak również nadwozia samochodu, a także opon. Najlepszy auto detailing objawi się tym, iż auto po opuszczeniu zakładu, nazywanego pieszczotliwie przez niektórych SPA będzie wyglądało tak, jak wcześniej zostało już wspomniane – jakby wyjeżdżało z salonu, od dealera. Włożoną w dbałość o każdy detal pracę z pewnością wynagrodzi nam zarówno wygląd naszego samochodu, jak i pochlebne spojrzenia innych kierowców czy przechodniów. Jednakże w autodetailingu chodzi najbardziej o to, aby przedłużyć życie auta i zadbać o to, by wyglądało i prezentowało się cały czas znakomicie. Lakier poddawany odpowiedniej pielęgnacji nie zrobi się matowy, a powstałe wskutek uderzeń odpryski nie zaczną rdzewieć. Odpowiednio zabezpieczone progi i podwozie również nie uleganie korozji, a jego stan techniczny przyczyni się do lepszej jakości jazdy i zmniejszy koszty pobytów u mechaników.

Pozwoli na cieszenie się swoim samochodem o wiele dłużej, niżeli wtedy, gdybyśmy zaniechali czynności detailingowych. Kosmetyka tak błaha, a tak potrzebna podwyższa nie tylko nasz komfort związany z działaniem i wyglądem auta ale i nadaje mu niepowtarzalny wygląd. Dla niektórych wygląd samochodu świadczy o jego właścicielu, a każdy z nas dąży do tego, by mieć nienaganną opinię i lubi, gdy ludzie go chwalą.

Kategorie: Motoryzacja