Zawsze chciałam przyczynić się jakoś do ochrony środowiska. To nic, że znajomi pukali się w czoło, kiedy opowiadałam im o tym, jak bardzo jest to ważne dla naszej planety.

Panele słoneczne pomogą Ci zadbać o naszą planetę.

panele słoneczne

Po prostu nie zdają sobie sprawy, jak wiele ich codziennych nawyków ma wpływ na nasze środowisko. Mój tata był akurat w trakcie budowania nowego domu za miastem. Robił właśnie plan instalacji elektrycznej, kiedy podsunęłam mu pomysł na własny prąd. Na początku nie wiedział o co mi chodzi – pytał, czy to musi być własna elektrownia wiatrowa. Miał wiele obaw, bo takie elektrownie są bardzo kosztowne, szczególnie w fazie budowy. On na razie nie ma tyle pieniędzy. Pokiwałam głową ze zrozumieniem, ale sprostowałam, że chodziło mi o coś innego. Czy własna elektrownia słoneczna nie brzmi o wiele lepiej?
Gdy wyjaśniłam tacie wszystkie szczegóły i powiedziałam, że koszt nie będzie aż tak duży, za to zwrócą mu się pieniądze, które musiałby płacić na rachunki za prąd. Tata obiecał, że przemyśli w spokoju ten pomysł. Nie minęły dwa dni jak przyszedł do mnie uśmiechnięty, od progu oznajmiając, że zamontuje na całym dachu panele słoneczne. Pokazał mi cały plan budowy i uściślił, jak to wszystko będzie działało. Ucieszyłam się i przytuliłam tatę serdecznie. W końcu ktoś potraktował mnie poważnie! Do tego mieszkając we własnym domu będę mogła pomagać środowisku. Czyż mogło być piękniej? Pochwaliłam się tym moim znajomym z organizacji ochrony środowiska i wszyscy mi gratulowali. Podzielili się ze mną również swoimi sposobami na ochronę środowiska, ale myślę, że nie muszę tu wspominać o tym, co każdy zna. A przynajmniej mam nadzieję, że każdy z nas segreguje śmieci, a także wyrzuca je tylko do kosza. Lasy pełne są drobnych śmieci, które wyglądają niegroźnie, ale rozkładają się przez tysiące lat! To okropne, zawsze jak idę do lasu, zabieram ze sobą worek na śmieci oraz gumowe rękawiczki, żeby posprzątać trochę ten bałagan.

Mam nadzieję, że mój tata przejmie teraz ode mnie trochę dobrych dla środowiska nawyków. Jestem z niego dumna.

Kategorie: Technologie