Właściciele psów często zabierają swoich czworonożnych przyjaciół na wspólne wycieczki czy wakacje. Wiąże się to z, często długotrwałą, jazdą samochodem. Ludzie zobowiązani są do zapinania pasów bezpieczeństwa, co jednak z psem? Możemy zwiększyć jego bezpieczeństwo dzięki specjalnym szelkom.

Szelki samochodowe dla psów

szelki dla psa do samochoduBezpieczeństwo psa powinno być ważne dla każdego właściciela, który zabiera go ze sobą na wycieczkę. Jak zadbać o jego bezpieczeństwo podczas podróży samochodem? Z pomocą przychodzą tutaj specjalne szelki dla psów, które nie tylko utrzymają psa na siedzeniu, ale także ochronią go w razie kolizji drogowej. Szelki te unieruchamiają psa na siedzeniu tak, aby nie mógł wędrować po całym samochodzie i nie przeszkadzał kierowcy. Pies, który niespodziewanie skoczyłby na kierującego pojazdem, mógłby doprowadzić do groźnego wypadku. Szelki dla psa do samochodu mają przymocowany pas, który zakończony jest wtykiem pasującym do zatrzasku w aucie. Zestaw ten, podczas wypadku, działa jak zwyczajny pas bezpieczeństwa. Zapobiegnie obrażeniom, które mogą wystąpić podczas gwałtownego hamowania czy kolizji drogowej. Szelki dla psa przymocowane do zatrzasku zapewnią psu bezpieczeństwo oraz stabilność podczas jazdy. Mogą być też używane jako szelki podczas spaceru – odpinamy wtedy pas bezpieczeństwa i przypinamy normalną smycz. Wykonane są także z materiału, który nie powoduje podrażnień skóry czworonoga oraz nie wyciera jego sierści.

Szelki dla psa wraz z pasem bezpieczeństwa to niezbędnik podczas podróżowania samochodem. Jest to gwarancja bezpieczeństwa nie tylko dla naszego pupila, ale także dla nas. Minimalizują ryzyko obrażeń spowodowanych różnymi kolizjami drogowymi oraz zapewniają psu stabilność. Szelki dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego psy nawet największy ras mogą z nich korzystać.