Nasze wózki widłowe działały nieprzerwanie od kilku lat i nie myśleliśmy iż mogą ulec awarii, jeśli będą eksploatowane ostrożnie i z należytym poziomem serwisowania co jakiś czas. Niestety, sprzęt ulegał zużyciu czy tego chcieliśmy czy nie, więc przestał działać w najgorszym dla nas momencie, w którym był najbardziej potrzebny.

Wypożyczalnia wózków magazynowych

wypożyczenie wózka widłowegoDwa wózki widłowe przestały działać na dwa dni przed największym dniem dostaw w miesiącu, w którym były absolutnie niezbędne, a nie było żadnej szansy iż zostaną naprawione do tego czasu, gdyż na przeglądzie okazało się iż uszkodzenia są dość poważne, a wózki muszą zostać w warsztacie na czas napraw. Było to dla nas ogromnym problemem, toteż bez większego wahania postanowiliśmy wózki wynająć z lokalnej wypożyczalni sprzętu magazynowego i maszyn ciężkich, jaka działa w naszej okolicy. Wypożyczenie wózka widłowego na kilka dni było znacznie bardziej opłacalne niż straty, jakie wywoływał jego brak, toteż nawet nie zastanawialiśmy się głębiej, od razu owe wózki wynajmując, razem z trzecim, który miał być pomocą właśnie na czas najbardziej intensywnych dostaw w magazynach. Oczywiście, taki krótkoterminowy wynajem wiązał się z nieco większymi kosztami niż wynajmowanie wózków widłowych na wyposażenie długofalowo, aczkolwiek nie były nam one potrzebne na stałe, gdyż posiadaliśmy swoje pojazdy.

Warunki wynajmu były bardzo atrakcyjne, gdyż umowa przewidywała powstanie uszkodzeń związanych z normalną eksploatacją maszyn w warunkach normalnego i wysokiego obciążenia, i nie narzucała żadnych problemów z tego tytułu, jeśli takowe wystąpią. Mogliśmy więc nie obawiać się wdrożenia wypożyczonych wózków do pracy dość obciążającej, zwłaszcza przy niemal całodniowej zmianie przy rozładunku.