Pracowałam w Niemczech już całkiem długi czas. Ostatnio rozmawiałam z koleżanką, która zapytała się mnie, dlaczego nie otworzę własnej gewerbe. Przecież w takiej sytuacji zarabiałabym o wiele więcej i mogła swobodniej dobierać sobie dni i godziny pracy. Przyznam szczerze, że już wcześniej zastanawiałam się nad taką możliwością, ale jakoś miałam wtedy problemy i porzuciłam ten temat.

Udało mi się sprawnie założyć gewerbe

gewerbe - jak założyć szybkoW mojej okolicy znajdowała się firma, która pomagała założyć gewerbe – jak założyć szybko taką działalność, dowiedziałam się już na pierwszym spotkaniu z ich przedstawicielem. Okazało się, że wcale nie jest to takie trudne, jak mi się wydawało. Przede wszystkim dlatego, że wszystkie formalności są dosyć mocno ograniczone, a poza tym mogę skorzystać z pomocy przy uzupełnianiu wszystkich formularzy oraz składaniu ich w odpowiednim urzędzie. Dowiedziałam się także, że aby utworzyć gewerbe na terenie Niemiec potrzebuję zaświadczenia o niekaralności, potwierdzenia zamieszkania na terenie tego kraju, a także potwierdzenia z urzędu skarbowego o tym, że nie zalegam z płaceniem podatków. Dodatkowo musiałam mieć ważne pozwolenie na wykonywanie zawodu, ponieważ mój zawód tego wymagał. Wszystkie dokumenty udało mi się skompletować bardzo szybko, a w tej firmie doświadczeni prawnicy pomogli mi z uzupełnieniem odpowiednich wniosków.

Teraz nie pozostało mi nic innego, jak tylko złożyć dokumenty i poczekać na rejestrację mojej działalności gospodarczej w Niemczech. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że wszystko będzie działo się tak szybko. Już następnego dnia po złożeniu dokumentów dowiedziałam się, że zostały one przyjęte i są one kompletne, a ja mogę już prowadzić moją firmę. Byłam bardzo zadowolona, że wszystko się udało.