Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety. Jednak ślub cywilny i kościelny bardzo się od siebie różnią. Ślub cywilny jest ważny ze strony urzędowej, jednak bardziej wystawny jest ten w kościele. To tam ubiera się białą suknię, trzyma się piękny bukiet, i zaprasza mnóstwo gości. Dlatego też o ten ślub postanowiłam zadbać bardziej.

Chrzcielnica granitowa nie przeszkadzała

chrzcielnica granitowaW mojej parafii był piękny ołtarz z kamienia, witraże, i malowidła na ścianach. Kościół był po prostu piękny. Nie mogłam się doczekać kiedy założę białą suknię, zobaczę ołtarz marmurowy na końcu swojej drogi i ruszę w kierunku mojego ukochanego. Wszystko musiało być jednak idealnie zaplanowane. Dzień wcześnie planowaliśmy zgłosić się do urzędu stanu cywilnego na ślub cywilny. Tam, zaprosiliśmy tylko naszych świadków i rodziców. Prawdziwe wesele miało się odbyć następnego dnia po ślubie kościelnym. Robiliśmy próby w kościele, żeby wszystko było dobrze, czy ambona z kamienia jest dobrze przystrojona, czy przy ławkach są zawieszone odpowiednie bukiety kwiatów, a chrzcielnica granitowa nie przeszkadza w ceremonii. To było bardzo ważne, bo nikt nie chce zaliczyć wpadki podczas swojej wielkiej uroczystości. Byłoby bardzo źle gdyby ambona granitowa nie prezentowała się dobrze, a kościół nie był wysprzątany. Na szczęście po naszym ,,sprawdzaniu? wszystko było dobrze i na swoim miejscu. Nasz fotograf przyszedł na czas i już czekał na ans przed wejściem.

Cała uroczystość była bardzo piękna i wzruszająca. Cieszę się, ze wszystko poszło po naszej myśli. Zespół na wesele też grał bardzo dobrze i wszyscy się świetnie bawili. Mamy ze ślubu piękne zdjęcia jako pamiątkę i na pewno zapamiętam ten dzień do końca życia. To było niezapomniane wydarzenie.

Kategorie: Budownictwo