Często makijaż oka jest prawdziwym dziełem sztuki. Make up musi być trwały i dopasowany do naszej karnacji, tak aby podkreślał naturalne piękno. Do malowania oka, najczęściej są używane tusze do rzęs, kredki, a także cienie do powiek, które mogą optycznie zmniejszać, zwiększać, albo oddalać od siebie zbyt blisko osadzone oczy.

Jak wygląda cień holograficzny?

cienie holograficzneMamy dwa rodzaje makijażu, dzienny i wieczorowy. Make up wykonywany rano przed wyjściem do pracy, opiera się na naturalnych kolorach i ma za zadanie wygładzić skórę, zakryć niedoskonałości i delikatnie podkreślić nasze atuty. Makijaż stosowany na wieczorne wyjścia jest znacznie wyraźniejszy i zawiera ciemniejsze barwy, oraz jest zdecydowanie odważniejszy. Oczy możemy malować cieniami błyszczącymi, matowymi, albo holograficznymi. Każdy rodzaj ma swoje zalety i może być stosowany przez blondynki, brunetki, szatynki, a także kobiety o rudych włosach. Cienie holograficzne są nowością na rynku i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Są to głębokie barwy z mnóstwem błyszczących drobinek odbijających światło. Nadają się do wykonania każdego makijażu, ponieważ są dostępne prawie w każdym odcieniu jasnych i ciemnych barw. Cienie mogą mieć postać sproszkowanego barwnika, gęstej pomady, albo sprasowanej masy. Powieki można malować palcem, specjalnym pędzelkiem, albo dołączoną do cienia małą szpatułką z gąbeczką na jednym końcu. W sklepach znajdziemy cienie wodoodporne, które nie spłyną z powieki podczas deszczu, ani nie zetrzemy ich pocierając powiekę,

Ciebie do powiek dostaniemy w pojedynczych, podwójnych opakowaniach, ale także w dużych paletach składających się z całego zestawu odcieni od jasnych po ciemne barwy. Najpopularniejsze odcienie holograficzne, to jasne kolory, oraz brązy, w których każda kobieta będzie wyglądać doskonale.