Małe dzieci to stworzenia wyjątkowo wymagające, choć wydawać się może, że całe ich istnienie skoncentrowane jest wokół kwestii ściśle fizjologicznych. To jednak tylko pozory, choć ujęte w krótkie i chwytliwe stereotypowe frazy: jedzenie, wydalanie, zabawa, spanie…  Rzeczywistość wygląda zgoła odmienne. Dzieje się tak na dwóch poziomach. Pierwszym jest ogólny rozwój dziecka. Mózg niemowląt pracuje bardzo intensywnie, co przekłada się na męczące skoki rozwojowe.

Wszystkie walory gniazdek niemowlęcych

gniazdka niemowlęceDrugi poziom oparty jest na rodzicach i konieczności zapewnienia dziecku odpowiednich warunków. Cała działalność rodziców musi być podporządkowana temu nowemu członkowi rodziny – należy szczególnie zadbać o jego bezpieczeństwo i komfort. Dużą pomocą są w tym specjalne akcesoria, dzięki którym rodzic może mieć szczególną pewność, że robi wszystko, aby zdrowie i życie malucha były niczym niezagrożone. Gniazdka niemowlęce to przykład gadżetów, które zwiększają spokój rodzicielskiego ducha. Jak sama nazwa wskazuje – gniazdka są czymś w rodzaju schronu, swoistego gniazda, w którym niemowlę spokojnie leżakuje. Nazywa się je inaczej kokonami, co również podkreśla tę ich właściwość, którą jest ochranianie małego ciałka. Gniazdka są czymś podobnym do kołysek. Wykonane są z miękkich materiałów, zwykle pianki albo gąbki, dzięki czemu są przyjemne w dotyku oraz lekkie.

Dzięki temu mogą być wykorzystane jako przenośne łóżeczko dla niemowlaka – w tej roli sprawdzają się bardzo dobrze i pozwalają na komfortowy sen w różnych warunkach. Produkty w formie gniazd są bardzo popularne, ponieważ ograniczają ruchy pociech, ale nie krępują. Ważne jest, aby materiały były antyalergiczne i certyfikowane – na to należy koniecznie zwrócić uwagę, jeśli chce się uzyskać właściwy efekt. Warto podkreślić, że stosowanie gniazdek jest bezpieczne, jeśli robi się to z głową.

Kategorie: Dziecko