Powoli zbliża się zima, a co za tym idzie nadchodzi czas wyboru jaki rodzaj opału należy przeznaczyć do ogrzania naszych pomieszczeń. Największą popularnością do tej pory cieszył się tradycyjny węgiel kamienny ze Śląska, którego używają niemal wszyscy mieszkańcy tego województwa, jednak ostatnimi czasy daje o sobie znać również nowy ekogroszek.

Ekogorszek podbija rynek

ekogroszek workowany ze ŚląskaEkogroszek jest popularny na Polskim rynku od niedawna. Stanowi on głównie zapotrzebowanie do nowych pieców, które są coraz bardziej zautomatyzowane. Sam w sobie ekogroszek jest bardzo poręczny, gdyż najczęściej zasypujemy wielki zbiornik który ma ładowność około 400 kg po czym węgiel może być pobierany automatycznie przez piec, dzięki czemu ogień może być utrzymywany nawet do tygodnia bez żadnej ingerencji. Z racji wygody i dobrej kaloryczności ekogroszek workowany ze Śląska staje się coraz częściej wybierany surowcem jako materiał do palenia. Jest to innowacja i strategia, która ma doprowadzić to tego by ludność ze Śląska zaczęła własnie używać częściej ekogroszku, gdyż wydziela on mniej dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych. Jak pokazują badania ekogroszek jest również prawie dwukrotnie bardziej kaloryczny od tradycyjnego węgla kamiennego czy tez brunatnego. Stanowi więc dużą alternatywę dla klientów, którzy chcą zainwestować w nowy sposób grzania. Jeżeli chodzi o cenę to w przeliczeniu wychodzi niemal taka sama cena za ekogroszek, jak za tradycyjny węgiel.

Jest powolne odchodzenie i szukanie alternatywnych źródeł energetycznych. Z racji również tej, ze Śląsk ze względu na przemysł górniczy jest mocno zanieczyszczonym miastem i powolne odchodzenie od tradycyjnego węgla, ma na przestrzeni lat oczyścić miasto ze smogu i nieprzyjemnych zanieczyszczeń.

Kategorie: Handel