Bardzo często pierwszym odruchem po zalaniu laptopa jest próba wysuszenia go przy pomocy domowej suszarki. Może się wydawać, że taki zabieg jest w pełni wystarczający ponieważ rzeczywiście zdarza się, że po wysuszeniu laptopa włącza się on bez problemu. Niestety nasz laptop tylko w teorii jest sprawny, a takie działanie szybko może doprowadzić do jego doszczętnego zniszczenia.

Co robić w przypadku zalania laptopa?

zalany laptop ursynówMusimy zdać sobie sprawę z tego, że elektronika w laptopie podobnie zresztą, jak w komputerze stacjonarnym lub jakimkolwiek inny urządzeniu źle będzie znosiła wilgoć, która zacznie po czasie doprowadzać do korozji, a tym samym zniszczy całkowicie nasz sprzęt. To, że wysuszyliśmy laptopa suszarką wcale nie oznacza, że w środku rzeczywiście wszystko dobrze wyschło. Nawet niewielka ilość cieczy w naszym laptopie może poważnie uszkodzić podzespoły komputera takie jak klawiatura, karta sieciowa, czy dysk twardy wraz z pamięcią RAM. Co gorsza jednak uszkodzeniu ulegnie również płyta główna i o ile rzeczywiście wymiana klawiatury czy zakup nowych kości RAM nie jest dużym wydatkiem, to jednak odzyskanie danych z uszkodzonego dysku lub usunięcie zwarcia w płycie głównej do najtańszych już nie należy. Dlatego nie należy bagatelizować problemu, jakim jest zalany laptop Ursynów posiada wyspecjalizowane serwisy w których nasz sprzęt zostanie dokładnie wysuszony przy użyciu specjalistycznych narzędzi oraz w razie potrzeby także naprawiony.

To, że sprzęt się włącza po jego domowym wysuszeniu nie oznacza, że jest w pełni sprawny. Ciesz w środku laptopa może narobić szkód, których doświadczymy dopiero po czasie. Dlatego, gdy zdarzy się taka sytuacja, że coś zostanie wylane na laptopa najlepiej od razu go wyłączyć, odpiąć od zasilania, wyjąć baterię i czym prędzej zawieźć do serwisu w którym naszym sprzętem zajmą się profesjonaliści.