Mając małe dziecko i chcąc jednocześnie jeździć na rowerze, musimy podjąć ważną decyzję. Czy brzdąca będziemy wozić w foteliku przyczepianym do sztycy roweru, czy w wózku ciągniętym za rowerem. Oba rozwiązania mają dużo zalet i oba pozwalają komfortowo wozić nasze pociechy rowerem. Dla wielbicieli jednośladów, napędzanych siła mięśni, nie ma nic ważniejszego.  

Czy wózek rowerowy to dobry wybór?

wózki do rowerówNamiętny rowerzysta po narodzinach dziecka wpada w pustkę. Chciałby pojeździć, ale jednocześnie musi zając się potomkiem. Na ratunek rodzicom, przychodzą producenci akcesoriów rowerowych. Specjalnie dla wielbicieli kolarstwa stworzono wózki do rowerów, którymi możemy wozić pociechy już od najmłodszych lat. Przewagą wózka, nad fotelikiem, jest to, że wózek, może być stosowany dla dzieci od 3 miesiąca życia. W odróżnieniu od fotelików, które są dla takich dzieci, które już samodzielnie siadają. Nasz mały rowerzysta, w wózku nie musi być sam. Dla rodziców, którzy mają dwie pociechy, stworzono wózki podwójne, do których wchodzą dwie małe osoby, albo jedna mała osoba i pies. Jest to prawdziwe zbawienie dla rodziców bliźniaków. Taki wózek przyczepia się za pomocą dyszla do tyłu dużego roweru. Wózek oczywiście musi być oznaczony odblaskami, światełkami czerwonymi i białymi, oraz czerwoną flagą, która na małym maszcie wisi na wysokości wzroku kierowców samochodów. Flaga jest ważnym elementem bezpieczeństwa, ponieważ wózki są niskie i przez to słabo widoczne z wnętrza samochodu.

W przypadku małych dzieci, nie ma nic ważniejszego, niż ich bezpieczeństwo. Ze względu na to, nie należy oszczędzać na wózku rowerowym. Musi on posiadać wszystkie niezbędne homologacje i atesty zezwalające na udział w ruchu ulicznym, na terenie Unii Europejskiej.

Kategorie: Turystyka