Rynek akcesoriów dla dzieci jest bardzo rozległy. Na bieżąco pojawiają się jakieś nowości, w rezultacie czego świeżo upieczeni rodzice często nie wiedzą, co wybrać dla swoich nowo narodzonych pociech, a przecież chcieliby dla nich jak najlepiej. Ostatnio popularne stały się tak zwane poduszki klinowe, jednak czy rzeczywiście są przydatne i czy warto w nie zainwestować?

Czy warto zainwestować w poduszkę antyrefluksową?

poduszka antyrefluksowa dla dzieciPoduszki kliny to dość popularne akcesorium zarówno w prywatnych domach jak i w szpitalach. Materacyki często są lekko uniesione, aby główka była wyżej niż tułów dziecka. Dzięki temu ryzyko zachłyśnięcia się i ulania treści pokarmowej jest znacznie mniejsze. Chroni to tym samym refluks maluszka, aby nie został nadmiernie podrażniony.  Poduszka antyrefluksowa dla dzieci jest łatwodostępna w sklepach internetowych jak i stacjonarnych, można kupić zarówno taką do łóżeczka, kołyski jak i wózka. Będą różniły się przede wszystkim rozmiarem. Jest to bardzo dobry pomysł na zakup, ponieważ treść pokarmowa ulewa się nawet dzieciom w wieku 9 miesięcy. W późniejszym czasie zdarza się to o wiele rzadko, jeśli oczywiście dziecko jest zdrowe. To, na co powinno się zwrócić uwagę decydując się na zakup poduszki jest rozbierany pokrowiec. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie utrzymać go w czystości, będzie też bardziej higieniczne. Kolejną cechą jest odpowiednia miękkość. Klin nie powinien być ani zbyt miękki, ani twardy, ponieważ mogłoby to prowadzić do dyskomfortu w czasie snu.

Nietrudno otrzymać taki produkt, który będzie spełniał wymagania rodziców nie tylko praktyczne, ale i wizualne. Kolorowe i wzorzyste pokrowce sprawiają, że klin staje się o wiele przyjemniejszy dla oka, lepiej komponuje się w pokoiku czy łóżeczku dziecięcym. Co prawda w internecie można spotkać się z różnymi opiniami na ten temat, jednak wybór musi być uzależniony od rodziców.

Kategorie: Dla dziecka