Niezależnie od tego czy pragnie się poprawić swoje wyniki sportowe czy też po prostu zadbać o swoje zdrowie, to kluczem jest odpowiednia dieta. Jednak często brakuje jakichś substancji jak choćby witaminy czy minerały, warto w takich przypadkach postarać się o odpowiednią suplementację. Na rynku można znaleźć wiele świetnych produktów tego typu.

W czym multiwitaminy są w stanie pomóc?

scitec multi pro plusOsobiście polecam preparaty multiwitaminowe, z kilku powodów. Przede wszystkim wiadomo, że braki w organizmie zostaną uzupełnione, a przy tym większość nadmiarowych witamin zostanie zwyczajnie usunięta z ciała. Dodatkowo przyswajanie części substancji jest znacznie lepsze w obecności innych. Choćby wapń jest dobrze przyswajany jeśli przyjmuje się także odpowiednią ilość witaminy D. Dlatego jeśli konkretny preparat jest dobrze zaprojektowany to można oczekiwać świetnych efektów. Poza tym trzeba zauważyć, że suplementy nie zastąpią odpowiedniej diety, ale będą jej świetnym uzupełnieniem. W zależności od wielu czynników organizm może potrzebować większej ilości różnych substancji. Choćby w przypadku częstych treningów, trzeba witamin, minerałów oraz innych związków dzięki którym ciało zdoła się prawidłowo regenerować. W przypadku kompleksów witamin z pewnością podstawowymi substancjami są witamina C, B2 oraz D, a także cynk, magnez i selen. Warto sprawdzać czy konkretne suplementy je zapewniają. Sam zdecydowałem się na scitec multi pro plus, bo idealnie pasuje do moich potrzeb. Jednak warto dowiedzieć się jak najwięcej na tego typu tematy, żeby móc samodzielnie określić co jest potrzebne.

Prócz poprawy wyników sportowych będzie można oczekiwać także lepszego samopoczucia, odporności czy choćby szybszej regeneracji w przypadku wszelkich urazów. Jak więc widać warto postarać się o zapewnienie swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych substancji, co nie jest wcale takie trudne jak się może wydawać.

Kategorie: Sport