Napędy do bram cieszą się coraz większą popularnością, o ile niegdyś stanowiły synonim luksusu, tak dziś ich cena jest na tyle niska, że każdy z nas może sobie na taki napęd pozwolić zwiększając tym samym nie tylko komfort codziennego korzystania z bramy, ale także, a może właśnie przede wszystkim – swoje bezpieczeństwo.

Niezawodny napęd do bramy

nowoczesny automat do bramy przesuwnejNie trzeba wymieniać bramy na nową wraz z wbudowanym napędem. Na rynku istnieje bowiem opcja dokupienia osobno napędu do bramy zarówno tej skrzydłowej, jak i przesuwnej. Większość z nas jednak posiada bramy przesuwne, które choć są łatwe w otwieraniu i zamykaniu, a dzięki swojej technologii nie wymagają też do tego celu wiele siły, to jednak codzienne i nierzadko kilkukrotne otwieranie ich i zamykanie bywa zwyczajnie męczące. Nowoczesny automat do bramy przesuwnej pozwoli nam obsługiwać naszą bramę przy pomocy pilota. Warto też wspomnieć, że do jednej bramy możemy dokupić kilka pilotów dla innych domowników korzystających z samochodu. Warto też mieć jeden, zapasowy pilot w domu, którym szybko możemy otworzyć bramę odwiedzającym nas gościom. Zdalnie otwierana brama to ogromny komfort, który łatwo docenić zwłaszcza zimą i w lato podczas upalnych dni, kiedy ostatnie na co mamy ochotę, to wychodzenie z klimatyzowanego auta na mróz, tudzież na upał. 

Napędy do bram mogą także zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że taką bramę możemy otworzyć jedynie za pomocą pilota, co minimalizuje ryzyko włamania się na posesję. Kolejnym przykładem w którym taki napęd zadba o nas to fakt, że czujniki w nim zamontowane dbają o to, aby brama nie zaczęła się zamykać, w sytuacjach gdy przez nią przejeżdżamy samochodem lub gdy cokolwiek innego znajduje się na jej drodze.