Istnieją takie rozwiązania, które są niezwykle uniwersalne i stosuje się je w praktycznie wszystkich rodzajach przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją z wykorzystaniem papieru lub tworzyw sztucznych. Warto posiadać wiedzę na ten temat, ponieważ kiedyś możemy sami zajmować się produkcją takich towarów i wówczas będzie nam łatwiej.

Szerokie zastosowanie wytrzymałych gilz tekturowych

gilzy tekturowe producentWykorzystywane obecnie w przemyśle kartonowe gilzy powstają przede wszystkim z tektury i kleju. To połączenie w odpowiednich proporcjach jest w stanie stworzyć gilzę, która będzie mogła bez problemu utrzymać chociażby tonę materiałów. Taka rolka musi być wytrzymała, gdyż często materiał taki zakłada się na maszyny w celu dalszej obróbki i trzyma się on tylko na kartonowej gilzie. Dlatego tak ważne jest, aby jej struktura była jednolita, co pozwoli na zwiększenie wytrzymałości. W przypadku, gdyby się ona złamała mogłoby dojść do wypadku, dlatego inżynierowie zaprojektowali gilzy w taki sposób, aby były one niezwykle wytrzymałe. Do ich przecięcia często potrzebny jest naprawdę ciężki sprzęt, gdyż po związaniu użytego kleju te grubsze gilzy, których grubość sięgać może nawet do dwóch centymetrów, jest bardzo wytrzymała. Jeżeli potrzebne nam są gilzy tekturowe producent powinien złożyć nam ofertę, która zaspokoi nasze oczekiwania względem tego typu produktów.

Ich wykorzystanie w naszej firmie może mieć związek na przykład z przewijaniem tworzonych przez nas rękawów foliowych, które później wykorzystane zostaną jako opakowania dla innych produktów z naszej lub innej firmy. Wszelkie maszyny które przewijają folię lub papier, a także nawijają kable, często stosują takie rozwiązania, gdyż są one praktyczne i co najważniejsze, nieszczególnie kosztowne.