Jazda rowerem przynosi wiele korzyści dla środowiska i nas samych. Możemy poprawić swoją wydolność krążeniowo oddechową, zgubić zbędne kilogramy i wymodelować sylwetkę. Jedyne co musimy mieć to trochę chęci i dobry rower. Ważne jest to, aby dobrać rower do preferowanego stylu jazdy lub wybrać możliwie uniwersalny model.

Opona pozwalająca jeździć w trudnym terenie

opony do roweru mtbJeśli wiemy, że nie zawsze będziemy poruszać się po utwardzonych nawierzchniach to powinniśmy wybrać rower, który umożliwi nam bezpieczną i wygodną jazdę po bezdrożach i leśnych ścieżkach. Na rowerze typowo szosowym nie damy radę jeździć po drogach, które nie są utwardzone. Najbardziej uniwersalnym rowerem, jest rower mtb, ponieważ możemy nim poruszać się w każdych warunkach, zarówno po asfalcie jak i leśnej, a nawet górskiej drodze. Kluczową rolę odgrywają tutaj opony. Opona to jedyne miejsce styku z podłożem, więc powinniśmy kupić dobrej jakości opony, ponieważ wpływają one bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo, a także komfort jazdy. Opony do roweru mtb zapewniają nam dobrą przyczepność w każdych, nawet bardzo trudnych warunkach. Więc nie musimy się obawiać uślizgów. Opony tego typu wykonane są ze specjalnej mieszanki gumy, która dobrze dopasowuje się do kształtu podłoża, więc ryzyko uślizgu jest zredukowane niemal do zera, a wszystkie drgania są tłumione. Opony tego typu są nieco szersze niż opony w rowerach szosowych, co pozwala wyjechać nam nawet z grząskiego terenu.

Dobrej jakości opony rowerowe opisanego typu kosztują od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. To od nas zależy jakiej klasy opony będziemy chcieli kupić. Do amatorskiej jazdy wystarczą nam opony w cenie około pięćdziesięciu złotych za jedną sztukę. Zakupu dokonamy w każdym sklepie rowerowym.

 

Kategorie: Sport