Rośliny są żywymi organizmami, które potrzebują odpowiedniego wsparcia, aby mogły być zdrowe i dawać obfite plony w postaci owoców i kwiatów. Nie wystarczy tylko podlewać kwiaty, ponieważ do szybkiego wzrostu potrzebują wiele czynników.

W jaki sposób aplikować biostymulatory wzrostu?

biostymulator wzrostu roślinWielu z nas lubi otaczać się roślinami, ponieważ pięknie wyglądają, dodają charakteru każdemu wnętrzu, a także produkują tlen czy mają właściwości oczyszczające powietrze. Jednak nie wystarczy sadzonki wsadzić do ziemi i podlać, gdyż w zależności od gatunku, wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim potrzebuje właściwej ziemi, z której będzie pobierać niezbędne składniki odżywcze, odpowiednią ilość światła słonecznego i specjalne komposty lub nawet obornik. Większość roślin można także skutecznie wzmacniać przez biostymulator wzrostu roślin, który oddziałuje na wiele procesów zachodzących wewnątrz komórek. Przede wszystkim stymulatory są produkowane na bazie naturalnych składników, zatem są bezpieczne dla roślin i dla środowiska. W ich składzie znajdziemy przede wszystkim roślinne hormony, aminokwasy, białka, makroelementy i różne substancje biologiczne w odpowiednich dawkach. Ich działanie przede wszystkim wspomaga szybki wzrost rośliny, ale również ją wzmacnia i uodparnia na szkodniki czy choroby oraz negatywne czynniki atmosferyczne. Ich aplikacja jest bardzo prosta, ponieważ przeważnie są w postaci płynu, który wystarczy raz na tydzień wlewać wprost do ziemi w odpowiednich dawkach.

Tego typu stymulatory wzrostu można stosować w przypadku roślin doniczkowych, balkonowych czy także ogrodowych. Powszechni korzystają z nich zawodowi ogrodnicy i sadownicy, gdyż dają im znacznie większe, smaczniejsze i lepiej prezentujące się plony.