Pranie jest jedną z podstawowych prac domowych, które wykonuje każdy z nas. Jedni to robią codziennie, co kilka dni, a inny kilka razy w miesiącu. Jednak bez względu na to, każdy musi posiadać odpowiedni środek chemiczny do prania.

Czy żele do prania są skuteczne?

żel do prania persil niemieckiKiedyś nie było w sklepach takiego dużego wyboru detergentów do prania jak dzisiaj, dlatego też efekt prania nie zawsze był zadowalający. Dziś możemy wybierać spośród przeróżnych proszków, płynów, kapsułek czy żeli różnych producentów. Jeszcze do niedawna za najlepsze były uważane proszki, jednak ich wadą jest ryzyko niedokładnego rozpuszczenia w wodzie, przez na odzieży mogą pozostać po nich białe ślady. Obecnie wiele osób używa żel do prania Persil niemiecki, ponieważ jest skuteczniejszy i przede wszystkim szybko się rozpuszcza w wodzie o dowolnej temperaturze. Ponadto żele objętościowo zajmują mniej miejsca niż proszki i pozostawiają intensywny zapach na odzieży przez wiele tygodni. Niemiecki żel Persil w odróżnieniu od polskiego odpowiednika zawiera znacznie więcej aktywnych substancji piorących, które odpowiadają za wywabianie wielu rodzajów plam, w tym także tych trudnych z kawy, sosu pomidorowego, czerwonego wina czy krwi. Jego skoncentrowany skład już po jednym praniu potrafi zlikwidować nawet stare plamy, z którymi nie radziły sobie inne detergenty piorące. Co najważniejsze – przed praniem właściwymi nie trzeba dodatkowo namaczać trudnych plam ani dwa razy prać, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Wszelkie niemieckie środki chemiczne kupimy w sklepach oferujących asortyment sprowadzany zza zachodniej granicy lub w sklepach internetowych. Ich ceny przeważnie są nieco droższe od pozostałych detergentów dostępnych na rynku, ale są za to bardziej wydajne i skuteczne.