W obecnych czasach wiele osób, które przeżyły straszliwe represje PRL-u i stalinizmu, mogą w świetle prawa dochodzić swoich racji i otrzymać niemałe odszkodowanie. Dzięki temu, że w tej sprawie możliwa jest współpraca z fachowcami w zakresie prawa, cała procedura przebiega szybko i sprawnie. Wielu żyjących świadków tamtej historii ma w obecnych czasach szansę, chociaż w części dochodzić sprawiedliwości po latach.

Ja uzyskać odszkodowanie za stalinowskie represje polityczne?

odszkodowanie za więzienie stalinowskieDzięki możliwości ubiegania się o odszkodowanie w terminie dziesięciu lat od stwierdzenia nieważności orzeczenia, wiele osób ma szanse otrzymać odszkodowanie, opiewające na wiele tysięcy złotych. Postępowanie prawne, którym jest poprzedzone odszkodowanie za więzienie stalinowskie nie jest obarczone opłatami sądowymi. To oznacza, że bez względu na wynik orzeczenia, opłaty są ponoszone tylko i wyłącznie przez skarb państwa. Aby cały proces odbył się sprawnie, warto skorzystać z pomocy prawników, którzy pracują w kancelariach prawnych. Dzięki współpracy z nimi cały proces przebiegnie nie tylko sprawnie, ale też nie będzie obarczony ryzykiem niedostarczenia ważnych dokumentów. Cały proces jest możliwy do przeprowadzenia także dzięki dostępowi prawników do archiwów państwowych i IPN. Żądanie zadośćuczynienia od osoby represjonowanej jest także możliwe dzięki reprezentowaniu jej w sądzie na wielu rozprawach.

Pomoc w zakresie uzyskania odszkodowania nie byłaby możliwa bez odpowiedniej analizy dokumentów. Dlatego prawnicy dokonują analizy i poszukują dokumentów, które znajdują się w archiwach. Potem przystępują do unieważnienia wyroku, który zapadł w czasach PRLu. Dzięki tak przygotowanej pracy wielu osób udaje się uzyskać odszkodowania nawet w najtrudniejszych sprawach.

Kategorie: Usługi