W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego domu. Co prawda nadal bardzo popularne są mieszkania, jednak własny dom z ogrodem jest bardziej przekonujący. Tym bardziej, że obecnie szukamy miejsca, w którym możemy wypocząć z dala od miejskiego zgiełku. Pracownie architektoniczne przeżywają więc prawdziwe oblężenie.

Elewacja imitująca drewno

elewacje drewnopodobneJeszcze nigdy w historii nie budowano tak wielu domów, jak teraz. Od kilku lat rośnie ilość osób, które budują domy, zamiast kupować mieszkania. Są też tacy, którzy najpierw kupują mieszkanie, traktując je jako inwestycję pod wynajem, a następnie biorą kredyt na budowę domu. Bez względu na pobudki, własny dom jest spełnieniem marzeń wielu osób. Projekty, kupowane w biurach architektonicznych, uwzględniają nie tylko rozkład pomieszczeń, ale też wygląd domu z zewnątrz. Obecnie panuje moda na dekoracyjne elewacje. Rosnącą popularnością cieszą się elewacje drewnopodobne, które pięknie wpisują się w zielony krajobraz. Elewacje drewnopodobne często wykonane są z elastycznych rulonów, które możemy kupić niemal w każdym sklepie budowlanym. Takie okładziny na elewacje dostępne są w różnych naturalnych kolorach. Wszystkie imitują drewno, mają więc widoczne słoje, a często posiadają też strukturę drewna. Materiał drewnopodobne, stosowane na elewacjach, są odporne na działanie czynników atmosferycznych, przez co chronią zewnętrzne ściany domów przed zabrudzeniem i uszkodzeniami.

Domy jednorodzinne wyrastają na obrzeżach miast jak grzyby po deszczu. Większość z nas decyduje się na samodzielną budowę domu, chcąc, żeby został on wykonany według naszego uznania. Bardzo modne są od jakiegoś czasu dekorowane elewacje, na przykład przy pomocy drewnopodobnego tworzywa, które sprzedawane jest w rulonach.