Drewno to materiał praktycznie do wszystkiego. Na podłogach mamy drewniane panele, drewniane ramki na zdjęcia na ścianach czy drewniane drzwi. Trzeba przyznać, że drewno to najbardziej popularny materiał budowlany. Ma on wiele zalet ale też i wad. Na początku przybliżmy kilka zalet.

Domy z bali są coraz bardziej popularne

domy z bali pod kluczPrzede wszystkim jest stosunkowo tanie. Nie wydajemy milionów na drewniane deski czy panele. Mało tego możemy również skorzystać z własnych zasobów drewna. Lasy często sprzedają za małe sumy, drewno, które byli zmuszeni wyciąć. Tak samo drzewa, które zostały połamane, zniszczone przez pogodę itp. Drewno jest po prostu nieodłącznym elementem naszego życia. Nadaje się do wszystkiego i wszędzie pięknie wygląda. Mamy stylizowane drewniane meble, stoły, krzesła i łóżka. Czy ktoś z nas wyobraża sobie by były z innych materiałów? Dobrze chronione drewno jest w stanie przetrwać lata. Nie możemy tego powiedzieć o skórzanych obiciach, sklejkach czy zamszowych dodatkach. Możemy tworzyć domy drewniane z bali. Takie domy z bali pod klucz są coraz popularniejsze i trwalsze. Na domy z bali też będzie większość z nas stać, nie są aż tak drogie jak te murowane. Drewno jednak nigdy nie będzie tak wytrzymałe jak cegła czy beton. Jest też podatne na działanie różnych robaków i ptaków.

Nie jesteśmy też w stanie utrzymywać go 50 lat w idealnym stanie bez impregnacji, szybko może nam zgnić jeśli jest pozostawione na świeżym powietrzu. Jednak z pewnością nigdy nie zrezygnujemy z drewna w budownictwie, jest ono zbyt ważne.

Kategorie: Budownictwo