Kupując dywaniki każdy się zastanawia jakie kupić. Jednak najwięcej osób z chęcią kupuje dywaniki gumowe ze względu za zalety jakie posiada. Każdy właściciel ma różne preferencje co do wyglądu, a także wykonania dywaniku i doboru materiału.

Zalety dywaników gumowych

dywaniki samochodowe korytkowe gumoweDywaniki gumowe są jednymi z najbardziej popularnych dywaników do samochodu. Bardzo dużo osób je kupuje ze względu na to, że są bardzo praktyczne. Najbardziej praktyczne są dywaniki samochodowe korytkowe gumowe. Zbierają one cały brud wewnątrz dywanika, nie przepuszczając go na tapicerkę. Dywaniki natomiast można bardzo szybko wyczyścić. Wystarczy na myjni dokładnie opłukać. Woda natomiast bardzo szybko ścieknie i można je od razu włożyć do samochodu. Przy zakupie należy jednak pamiętać, aby kupować tylko dywaniki gumowe z atestem nadanym przez Instytut Zdrowia Publicznego. Dywaniki, które nie posiadają tego atestu mogą pod wpływem wysokich temperatur wydzielać szkodliwe substancje. Substancje są bardzo niebezpieczne dla dróg oddechowych pasażerów, kierowcy, czy nawet przewożonych zwierząt. Dlatego przy zakupie bardzo ważne jest, aby zwrócić na to uwagę. Oczywiście najbardziej jest to odczuwalne w lecie, kiedy bardzo mocno świeci słońce i nagrzewa cały samochód, a guma ma największe skłonności do nagrzewania się. Dywaniki są specjalnie wyprofilowane, aby nie przeszkadzały podczas jazy kierowcy i nie haczyły o pedała podczas wciskania ich.

Ogólnie dywaniki gumowe korytkowe to jedne z najpopularniejszych dywaników. Coraz więcej osób z nich korzysta. Jest na nich coraz większy popyt, ale kupując musimy wziąć pod uwagę czy posiadają one specjalny atest. Można je zamówić przez internet lub kupić w sklepie stacjonarnym. Koszt zakupu mieści się granicy 150 zł, a 250 zł.

Kategorie: Motoryzacja