Bardzo lubię produkować własne ekologiczne kosmetyki oraz detergenty do sprzątania w domu. Mam wtedy świadomość, jakie składniki zostały użyte przy produkcji. Dbam o zdrowie swoje i bliskich, ale również o środowisko naturalne. To daje mi wiele satysfakcji.

Słoiczki do kosmetyków i eko detergentów

szklane słoiczkiWyprodukowane eko kosmetyki i środki czystości mam do własnego użytku. Jednak ostatnimi czasy wiele osób z mojej rodziny oraz bliscy znajomi pytają mnie o własne naturalne środki myjące, oraz kosmetyki. Świadomość wśród ludzi bardzo wzrasta i każdy, kto chce zmienić swoje dotychczasowe nawyki myśli o tym, w jaki sposób powinien zacząć. Najlepiej zacząć od małych kroczków i szukać rozwiązań, które najbardziej nam pasują. Ja zaczęłam od produkcji ekologicznych sojowych świec. Tak bardzo spodobało mi się produkowanie własnych świec, że zaczęłam interesować się produkcją kosmetyków oraz detergentów niezawierających szkodliwych środków chemicznych. W tym celu zaopatrzyłam się w sklepie internetowym w niezbędne akcesoria. Do produkcji kosmetyków oraz świec można z powodzeniem wykorzystać szklane słoiczki, które po wypaleniu wosku lub zużyciu kremu nadają się znowu do użycia. Słoiczki ze szkła są niezwykle trwałe, ale również dobrze się prezentują w kuchni, salonie czy też łazience. Ich prosty kształt idealnie komponuje się z innymi bibelotami leżącymi na półce w łazience. Poza tym szklane słoiki łatwo napełnić. Jeśli znajomi proszą o trochę produktu, aby sprawdzić jego skuteczność u siebie w domu wystarczy odlać trochę ekologicznego środka do małego słoiczka. Taka porcja powinna wystarczyć aby znajomi czy też bliscy mogli sprawdzić środek u siebie w domu lub na własnej skórze.

Szklane słoiki nie tylko pełnią funkcję przechowywania różnego rodzaju substancji, ale również zdobią. Odpowiednio ustrojone oraz wyeksponowane stanowią ciekawy element dekoracyjny. Słoik używany być może wiele razy więc jest to rozwiązanie ekologiczne.

 

Kategorie: Usługi