Każdy z nas spędza mnóstwo czasu w mieście. Sama droga do szkoły czy pracy może wydawać się nam nudna, w końcu widzimy ją dzień w dzień. Jednak jeśli spojrzymy na nią pod innym kątem, może wydać się nagle interesująca.

Co poza meblami parkowymi?

meble parkoweNa przykład – czy zwracaliście kiedyś uwagę na to, jakie meble miejskie właśnie mijacie? Czy idąc do pracy patrzycie przed siebie, choć tak naprawdę nie widzicie swojego otoczenia? Polecam następnym razem spojrzeć na to, jak piękne mamy chociażby ławki miejskie. Jak fantazyjne potrafią mieć wzory oraz poręcze. Powiem więcej – nie tylko nowoczesne meble parkowe, ale również elementy takie, jak fontanny czy pomniki, mogą wzbudzić nasze zainteresowanie. Często nawet nie zatrzymujemy na nich spojrzenia, a przecież ktoś musiał skrzętnie obmyślić ich projekt oraz wysilić się nad wykonaniem swojego dzieła. Nawet stojaki na rowery nie muszą być nudne, zbudowanie z prostych drutów – mogą być większe, pełniejsze, ciekawsze. Znam kilka miast, w których stojaki są również ozdobą ulic, ale częściej można to zauważyć w dużych miastach. Co do elementów obrazu wielkich miast, charakterystyczne stały się też murale oraz coraz wymyślniejsze galerie handlowe. Meble do galerii handlowych często są wyszukane i oryginalne, zachwycają swoim kształtem, żywymi barwami, oraz niespotykaną funkcjonalnością – chociażby w takich punktach, jak liczne pokoje służące do odpoczynku. Mnóstwo osób czeka w nich na pociąg, szczególnie, jeśli dworzec jest połączony z tą galerią.

W takich pokojach zazwyczaj można spokojnie usiąść i poczytać książkę czy pograć w jakąś grę, nie obawiając się tego, że ławka po kilku minutach zacznie być dla nas niewygodna. W dzisiejszych czasach meble miejskie projektuje się tak, aby były zarówno praktyczne, jak oryginalne i estetyczne.

Kategorie: Budownictwo