Każdy z nas sprząta kuchnię, czyści łazienkę, okna czy myje podłogi, aby zachować pożądaną czystość w domu. Jednak jeżeli nie posiadamy odpowiednich narzędzi i środków chemicznych, to te zadania są dość czasochłonne i męczące.

Kto może robić zakupy w hurtowniach chemicznych?

hurtowa sprzedaż chemiiPrzeważnie chcąc kupić proszek do prania, płyn do mycia naczyń czy żel do toalety, to udajemy się do sklepu z artykułami chemicznymi lub do drogerii. Jednak często ceny w takich miejscach są dość wysokie, ponieważ detaliści zawsze dodają do cen produktów marżę. Hurtowa sprzedaż chemii jest prowadzona przede wszystkim dla odbiorców detalicznych, czyli sklepów, w których kupujemy my. Jednak coraz więcej hurtowni otwiera się również na klientów indywidualnych, ponieważ robią oni na tyle duże zakupy, że można je zakwalifikować do hurtowych. W niektórych przypadkach kupują całe zgrzewki środków chemicznych, ekonomiczne opakowania lub pojedyncze sztuki. Obecne w Polsce hurtownie chemiczne sprowadzają asortyment bezpośrednio od producentów, ale bywa też że ściągają go od zagranicznych hurtowni. Jedne specjalizują się w artykułach przeróżnych marek z wielu krajów, a inne jedynie sprowadzają chemię z Niemiec, ponieważ jest ona powszechnie uznawana za lepszą jakościowo. W hurtowniach znajdziemy przede wszystkim produkty do prania w formie proszków, żeli i płynów,  środków do wybielania i odplamiania, a także detergentów do czyszczenia pralki. Ponadto mają w swojej ofercie chemię do czyszczenia kuchni, łazienki i podłóg.

Z pewnością zakupy w hurtowniach z artykułami chemicznymi są bardzie opłacalne niż w sklepach stacjonarnych, bo mają znacznie niższe ceny. Dla wielu klientów nie jest nawet przeszkodą, że muszą jednorazowo kupić kilka produktów takiego samego rodzaju.