Czasami zdarzało mi się działać impulsywnie, ale taki miałem charakter. Nie raz podejmowałem nietrafione inwestycje, ale szybko udawało mi się ze wszystkiego wybrnąć. Pomysł z założeniem własnej firmy nie był dla mnie dobrym pomysłem, bo lepiej czułem się jednak na etacie.

Sprzedaż piły stołowej za pośrednictwem portalu aukcyjnym

piła stołowa 250mmZdążyłem już kupić sprzęt jak chciałem założyć firmę. Była to piła stołowa 250mm, której zamierzałem używać. Firmy nie otworzyłem, bo wszystkie sprawy związane z jej prowadzeniem mnie przerosły. To nie był jednak problem, bo miałem sporo pieniędzy no i zagwarantowaną robotę na etacie więc nie straciłem zbyt wiele. Piłę postanowiłem odsprzedać, bo kupiłem ją na wyprzedaży a w takiej sytuacji zwrot nie był możliwy o czym oczywiście od razu zostałem poinformowany. Postanowiłem więc skorzystać z jednego z największych portali aukcyjnych, gdzie ludzie sprzedawali dosłownie wszystko. Znalazłem kilka pił stołowych, które były używane i ich cena była dość niska. Ja posiadałem nowiutką, nigdy nie używaną piłę i dlatego wystawiłem ją za wyższą cenę. Opisałem dokładnie przedmiot, żeby osoba kupująca uzyskała jak najwięcej informacji. Zastrzegłem sobie, że możliwy jest tylko odbiór osobisty, bo chciałem, żeby potencjalny kupujący miał możliwość sprawdzenia tej piły przed jej zakupem. Zainteresowanie tym produktem było ogromne od samego początku co mnie cieszyło, ponieważ wiedziałem, że piłę sprzedam bez problemu i tak właśnie było.

Piła została sprzedana już drugiego dnia trwania aukcji. Kupił ją przedsiębiorca, który od lat prowadził swoją działalność. Atutem tej piły była gwarancja, która ją obejmowała i dzięki temu jak sądzę udało mi się sprzedać tę piłę stołową w tak dobrej cenie. Byłem zadowolony z tego.

Kategorie: Budownictwo