Instalacje przesyłowe, z których korzystamy w codziennym życiu, są w większości przypadków zabudowane. Mimo to pewne elementy tych instalacji, musza być odkryte, na przykład aby umożliwić do nich dostęp serwisantom. Bardzo ważne jest, aby takie odkryte elementy były właściwie chronione.

Jakie drzwiczki instalacyjne wybrać?

drzwiczki ze stali nierdzewnejWiększość elementów instalacji przesyłowych, takich jak instalacja gazowa, czy też elektryczna, jest zabudowanych. Dzięki temu mogą one być chronione miedzy innymi przed uszkodzeniami mechanicznymi, czy też przed nagłymi zmianami temperatur. Mimo to pewne elementy tych instalacji, musza być cały czas odkryte, przede wszystkim, aby zapewnić do nich dostęp ekipom serwisującym. Takie odkryte elementy instalacji musza być zabezpieczone, do czego najczęściej wykorzystywana jest skrzynka instalacyjna. Bardzo ważne jest, by skrzynka taka była wyposażona w drzwiczki ze stali nierdzewnej. To właśnie te drzwiczki zagwarantują, że osoby niepowołane nie będą miały dostępu do jej wnętrza. Bardzo ważne jest wiec, by drzwiczki były odpowiednio solidne, tak aby nie stanowiła dla nich żadnego zagrożenia korozja. Drzwiczki takie musza być wiec wyposażone w zamkniecie na kluczyk, dzięki któremu otworzyć skrzynkę będą mogły tylko i wyłącznie osoby do tego upoważnione. Na drzwiczkach powinny się znajdować również wygrawerowane napisy i oznaczenia, które będą informowały o niebezpieczeństwie związanym z kontaktem z wnętrzem danej skrzynki. Oczywiście, drzwi do skrzynki instalacyjnej muszą być idealnie dopasowane pod kątem rozmiarów.

Wszystkie odkryte elementy instalacji przesyłowych musza być we właściwy sposób chronione. Najczęściej w tym celu wykorzystywane są skrzynki instalacyjne. Musza być one wyposażone w odpowiednie drzwiczki, najlepiej takie wykonane z odpornej stali, wyposażone w solidne zamknięcie.