Jest wiele takich sytuacji życiowych, podczas których możemy szczególnie przekonać się jak ważne jest dodatkowe wyposażenie auta. Wyprowadzki i remonty to między innymi sytuacje, w których pomocne jest wyposażenie auta o przyczepkę. Do tego zaś posłuży hak holowniczy.

Rodzaje i modele haków holowniczych

haki holownicze toruńHak holowniczy to przydatna część wyposażenia samochodu, dzięki której możemy doczepić przyczepkę, a także odholować inne auto. Jest wiele modeli haków na rynku, a wybór odpowiedniego zależy przede wszystkim od posiadanego modelu samochodu, a także w dopasowaniu do nadwozia i możliwości przewozowych danego auta. Najlepiej jest wybierać haki przeznaczone do modelu auta, Wtedy montaż haka jest wyjątkowo prosty, ponieważ zakłada się go na otwory fabryczne w aucie. Inne haki niekiedy wymagają cięcia karoserii, w celu ich przymocowania. Na rynku można znaleźć także nowoczesne haki holownicze Toruń, Gdańsk, Warszawa, Olsztyn – gdzielkolwiek się znajdujemy można bez problemu znaleźć sklepy, posiadające szeroką ofertę takich sklepów. Takie haki montuje się bez ingerencji w karoserię auta. Pamiętajmy, że dobrze zamontowany hak gwarantuje jego dobre użytkowanie. Dzięki temu samochód transportujący ciężar nie znosi się na boki w trasie, łatwo trzyma się drogi, a nadwozie auta nie podlega nadmiernym przeciążeniom, co mogłoby powodować jego nadmierną eksploatację. Wpływa to także na bezpieczeństwo w trakcie jazdy, ponieważ dobry hak gwarantuje np. krótką drogę hamowania pojazdu holującego, a także bezpieczny podjazd pod górę.

Haki holownicze najlepiej dobierać do marki samochodu. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, możemy posłużyć się hakiem uniwersalnym, który daje się łatwo zamontować na każdym modelu auta. Tylko odpowiedni montaż gwarantuje bezpieczną jazdą.

Kategorie: Motoryzacja