Kiedy pracuje się za naszą zachodnią granicą, ale mieszka się w kraju, to najczęściej podróżuje się regularnie pomiędzy domem a swoim miejscem pracy. Pracując w Niemczech korzysta się tam z noclegów w tygodniu, ale na weekendy najczęściej wraca się do domu. Nie wszyscy mają możliwość wracania do domu na każdy weekend, ale każdy szuka najtańszego sposobu na podróżowanie.

Bardzo tanio można podróżować busami

busy niemcyJeśli u jednego pracodawcy za granicą pracuje kilka osób mieszkających w kraju blisko siebie, to te osoby mogą tanio podróżować samochodem. Jadąc z Niemiec samochodem w pięć osób nie będzie za wygodnie, ale będzie szybko i tanio. Takiego komfortu nie mają osoby pracujące za granicą w pojedynkę. Wówczas podróż własnym autem kosztuje całkiem sporo. Rozwiązaniem idealnym są zatem busy Niemcy, które kursują do naszego kraju z tamtejszych dworców praktycznie codziennie. Busy należą głównie do polskich firm przewozowych. Wynika to z tego, że to nasi rodacy pracują tam a nie odwrotnie. I za taki pojedynczy kurs wygodnym busem z Niemiec do naszego kraju zapłacimy maksymalnie trzysta złotych. Ta cena to właściwie koszt podróży busami ekspresowymi. Normalnie jadące busiki kosztują około połowę tego. Cena zależy też od rozkładu miast, pomiędzy którymi się podróżuje. Im dalej w naszym kraju na wschód tym droższe bilety na busa, bo odległości są większe niż z zachodniej części naszego kraju.

Najwięcej busów do Polski z kraju naszych zachodnich sąsiadów kursuje w piątkowe popołudnia. Wówczas wszyscy wracają na weekend do domu. Bus jedzie od kilku do kilkunastu godzin. Czas podróży – podobnie jak i cena biletu – zależy głównie od tego do którego miasta wracamy do domu. Im dalej na wschód tym dłużej się podróżuje i tym droższy będzie bilet.

Kategorie: Transport