Mogłoby się wydawać, że piasek nie ma zbyt wielu zastosowań. Jednak jego odpowiednio posortowane i oczyszczone ziarna znalazły wiele zastosowań. Jednym z nich jest wykorzystanie piasku jako czynnik służący do oczyszczania metalicznych powierzchni w zabiegu piaskowania.

Który piasek nadaje się do piaskowania ?

efektywne piaskowanie na ŚląskuDla większości ludzi niemal oczywistym jest, że do piaskarki można nasypać dowolnego piasku z ulicy. Otóż nie, bo wykorzystywane ścierniwo musi mieć określoną gramaturę i wielkość, tak by nie zniszczyć oczyszczanych przedmiotów, a jedynie usunąć z nich poszczególne powłoki. Ogromne zastosowanie ta technologi znalazła w branży motoryzacyjnej, zwłaszcza w procesie regeneracji felg samochodowych. Piaskarki w swoich warsztatach wykorzystują firmy wykonujące efektywne piaskowanie na Śląsku. Piaskować można niemalże wszystkie elementy metalowe, których obecny stan pozostawia wiele do życzenia. Bardzo drobne ziarna piasku bez problemu usuwają zużyte powłoki lakiernicze, ale też ogniska korozji. Jakiekolwiek naprawy można wykonywać dopiero na elementach oczyszczonych w stu procentach z niepożądanych zanieczyszczeń, gdyż wtedy mamy pewność, że zaszpachlowane wgniecenia i pęknięcia po nałożeniu nowej powłoki lakierniczej, będą praktycznie niedostrzegalne gołym okiem. Możliwe jest oczywiście wypiaskowanie tylko fragmentu większego elementu, lecz jest to naprawa doraźna. Chociaż te co raz częściej interesują klientów ze względu na dość niską cenę w stosunku do ceny piaskowania całego elementu.

Zakup samej piaskarki to jeszcze nie wszystko, bowiem trzeba mieć jeszcze odpowiednio szczelną komorę do przeprowadzania zabiegów piaskowania. Zabiegi przeprowadzone w szczelnej komorze dają możliwość odzyskania sporej ilości wykorzystanego wcześniej piasku. 

Kategorie: Usługi