Każda stacja demontażu pojazdów powinna posiadać odpowiednie zezwolenia, które upoważniają do usuwania z pojazdów różnych elementów, a także niebezpiecznych substancji. Zasady związane ze złomowaniem samochodów reguluje ustawa, która mówi o recyklingu pojazdów, które zostały wycofane z eksploatacji. Dodatkowo profesjonalna stacja demontażu aut posiada specjalistyczne urządzenia i maszyny.

Jak sprawdzić legalność złomowiska?

Złomowanie OpatówKiedy decydujemy się na złomowanie samochodu, to pracownik stacji demontażu pojazdów powinien wystawić nam odpowiednie zaświadczenia, które będą dla nas dowodami na to, że zezłomowaliśmy auto legalnie. Każde złomowisko powinno posiadać decyzja wydana od marszałka województwa i najczęściej lista stacji demontażu jest widoczna na stronie Urzędu Marszałkowskiego. W ten sposób będziemy pewni, że decydujemy się na legalne złomowanie Opatów jest miejscowością, gdzie po złomowaniu auta otrzymamy odpowiednie zaświadczenie o unieważnieniu dowodu rejestracyjnego. Taki dokument sporządzony jest w trzech egzemplarzach i pierwszy trafia do właściciela samochodu, drugi przekazywany jest do właściciela stacji demontażu pojazdów, a trzeci wysyłany jest do organu rejestrującego. Każdy, kto sprzedał swój pojazd na złomowisku, jest upoważniony do tego, aby w terminie trzydziestu dni,  złożyć odpowiedni wniosek o przerejestrowanie samochodu. Nigdy nie powinniśmy korzystać z autoryzowanych stacji demontażu pojazdów, ponieważ nie posiadają  odpowiednich uprawnień i mogą nam przynieść więcej kłopotów niż pożytku.

Ile pieniędzy możemy otrzymać za oddanie samochodu na złom? Stare roczniki oraz pojazdy, które całkowicie nie nadają się już do jazdy, będą wycenione do maksymalnej kwoty 1000 zł. Niektóre firmy decydują się na zakup auta od kilograma i możemy wtedy uzyskać około 1 zł za kilogram naszego samochodu, który sprzedajemy.

 

Kategorie: Usługi