Spływ kajakowy musi wiązać się z miejsce do relaksu i odpoczynku. Połączone jest to z możliwością zwiedzania różnych miejsc, a więc aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Ściśle wiąże się to z organizacją spływu i wypożyczeniem kajaku.

Spływ jednodniowy ? jak się przygotować?

kajaki WkraSpływ jednodniowy wymaga podjęcia szeregu decyzji i czynności by można uznać go za udany. Po pierwsze powinniśmy sprawdzić pogodę w dzień w który planujemy spływ. Jeżeli będzie słoneczna pogoda to warto mieć przy sobie krem do opalania się, długą lub przewiewną koszulę, kąpielówki lub spodenki w celu zapewnienia odpowiedniej ochrony i możliwości skorzystania z wody w trakcie przerwy na spływie. W trakcie spływu kajaki Wkra warto mieć ze sobą buty oraz nakrycie na głowę. Nigdy nie wysiadamy lub chodzimy wzdłuż rzeki lub jeziora boso. To pozwoli nam zapewnić ochronę przed skaleczeniem się odłamkiem szkła, dostaniem się drzazgi itd. W upalne dni warto mieć odpowiednie nakrycie na głowę w celu zapewnienia odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV. W przypadku załamania się pogody warto mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową lub bluzę z kapturem, która uchroni nas przed szkodliwym działaniem wiatru lub deszczu. Warto ze sobą również zabrać apteczkę, wodą do picia, jedzenie, prowiant ciuchy na przebranie, worki na śmieci, mapę terenu, telefon, aparat cyfrowy oraz dokument tożsamości. Cały ten zestaw rzeczy warto tak spakować by nie uległ zmoknięciu. Warto spakować do worków szczelnych, które zapobiegną przedostaniu się wody lub innych zanieczyszczeń. Telefon powinien być wcześniej naładowany, ale warto jeżeli posiadamy zabrać jeszcze ze sobą powerbank.

Taki zestaw do wyprawy kajakiem na jeden dzień spokojnie powinien wystarczyć. Ważne by w trakcie spływu przestrzegać podstawowe zasady bezpieczeństwa. To pozwoli nam na poznanie i doznanie niezapomnianych wrażeń w trakcie spływu.

 

Kategorie: Sport