W sezonie jesienno-zimowym ochrona głowy przed zimnem jest bardzo ważna. Organizm wychładza się najbardziej przez głowę, dłonie i stopy. Dlatego musimy zadbać, by w te części ciała było nam ciepło. Jednak nie każdy lubi nosić czapki, szczególnie młodzież. Może w takim razie warto spróbować z opaską? Są wygodne, modne, a przy tym jeśli są z dobrego materiału  – bardzo ciepłe.

Jaką opaskę wybrać na mroźne dni?

opaska zimowaNiezaprzeczalnie najlepsza jest taka z naturalnej wełny. Taka opaska będzie grzać, nawet jeśli nie będzie bardzo gruba. Często te bardziej eleganckie zimowe opaski są wykonane właśnie z cienkiego kaszmiru. Jednocześnie wełna pozwala skórze oddychać, głowa nam się nie spoci. Dobra wiadomość dla posiadaczek długich, niesfornych włosów – taka opaska nie będzie się elektryzować, co często jest zauważalne przy syntetycznych czapkach czy szalikach. Jednak wełna może być gryząca. Chociaż zimowe opaski raczej wykonywane są z miękkich, przyjemnych w dotyku wełen, warto zwrócić uwagę na skład. Wełna merino, czy kaszmir to wysokogatunkowe wełny, które nie będą gryźć, jeśli oczywiście nie jesteśmy alergikami. Unikamy za to przede wszystkim gryzącego moheru i innych gatunków, których pochodzenia nie znamy. No ale właśnie, co z tymi, którzy mają alergię? Czy są skazani na nieprzyjemne i niezdrowe zarówno dla skóry, jak i dla włosów syntetyki.  Niekoniecznie. Osoby, nie mogące nosić wełny mogą zdecydować się na modal, wiskozę lub jedwab. Opaska zimowa z grubszego modalu czy wiskozy o strukturze włókien mającej przypominać wełnę zapewni wystarczającą ilość ciepła, o ile nie żyjemy w arktycznych warunkach. Ta z jedwabiu, choć jest cienka, również ochroni nas przed chłodem. A to dlatego, że jedwab jest doskonałym materiałem termoizolacyjnym. Sprawdza się tak samo dobrze zarówno na ciepłe dni, jak i na zimne.

Gdzie kupić zimową opaskę? Obecnie ma je w kolekcji większość sieciówek. Możemy również rozejrzeć się w mniejszych sklepikach, czy na bazarach. Jest szansa, że tam znajdziemy je w lepszej jakości. Jeśli jednak szukamy porządnej, wełnianej opaski, powinniśmy zwrócić się do jakiegoś rękodzielnika. Wesprzemy dzięki temu polską produkcję, będziemy mieć produkt wyjątkowej jakości i zapewne będziemy mieć do wyboru takie kolory, ile jest tylko włóczek na rynku.

Kategorie: Usługi