Problemy z włosami dotykają zarówno kobiet jak i mężczyzn i to w przeróżnym wieku. Najwięcej problemów włosowych oczywiście spotyka osoby w podeszłym wieku, jednak obecnie do specjalistów i lekarzy zgłaszają się coraz to młodsi pacjenci. Co ważne, im szybciej wdroży się odpowiednie leczenie oraz terapię, tym większe szanse na uratowanie włosów.

Jak wygląda wizyta u lekarza od włosów?

lekarz od włosówPrzede wszystkim nie można lekceważyć żadnych objawów związanych z chorobami włosów. Jeśli tylko zauważymy pogorszenie się kondycji naszych włosów, znaczną ich utratę, widoczne łysienie czy nawracający i dokuczliwy łupież czy przetłuszczanie, to odrazu należy skontaktować się z odpowiednim specjalistą – w tym przypadku jest to oczywiście lekarz od włosów. Czym się zajmuje taki lekarz? Przede wszystkim najpierw przeprowadza odpowiednie badanie stanu włosów oraz skóry głowy, następnie bardzo ważna jest rozmowa z pacjentem na temat powstałego problemu – kiedy został zauważony, czy się nasila, czy w rodzinie występują podobne problemy (wiele problemów z włosami jest genetycznie dziedziczonych) a także czy do tej pory były stosowane już jakieś terapie i czy przynosiły efekty. Bardzo często dodatkowo będą także wymagane podstawowe badania krwi, aby jak najbardziej dokładnie określić przyczynę problemu. 

Jak więc widać, w przypadku jakiegokolwiek problemu z włosami warto jest jak najszybciej umówić się na wizytę do dobrego lekarza od włosów, który dzięki określeniu przyczyny będzie mógł odrazu zastosować efektywną kurację. Inaczej tylko tracimy czas i swoje pieniądze na własne leczenie, szczególnie gdy problem niejednokrotnie jest poważny i trzeba zastosować preparaty dostępne wyłącznie na receptę oraz ściśle dopasowane do rodzaju problemu włosowego.