Chomik to bardzo przyjazne i zdolne zwierzę, które wbrew pozorom nie wymaga tak dużej opieki, jak inne zwierzęta domowe. Jest samodzielny i zawsze potrafi znaleźć sobie zajęcie. Niemniej jednak, aby móc posiadać chomika, niezbędna może okazać się klatka, w której pupil będzie bezpieczny i spędzi tam większość czasu.

Co powinna posiadać klatka dla chomika?

klatki dla chomikówAby zawierzę czuło się komfortowo w swojej klatce, ta powinna być właściwie wyposażona. Nie każdy produkt sprzedawany w sklepach jest odpowiednim wyborem, czy to ze względów bezpieczeństwa, czy konieczności późniejszego dokupienia innych akcesoriów. Odpowiednie klatki dla chomików powinny mieć przede wszystkim właściwe zamknięcie. Zwierzę nie powinno móc samodzielnie wydostać się z klatki. Aby mieć łatwy dostęp do swojego pupila, a także, by móc posprzątać w klatce, zaleca się, by miała ona otwierany sufit lub ściankę z dużym otworem. Warto, by produkt był wyposażony również w miejsce, w którym zwierzę może się schować – na przykład mały domek. Konieczne jest, by w klatkach znalazły się akcesoria ułatwiające karmienie i pojenie chomików – są to specjalne karmniki i miseczki, które niekiedy znajdują się w zestawach. Czasami producenci dołączają do sprzedawanych zestawów kołowrotki, czyli akcesoria, dzięki którym zwierzę nie będzie się nudziło. Wszystkie te elementy wyposażenia sprawią, że opieka nad chomikiem będzie bardzo prosta i wygodna.

W wielu przypadkach klatki wyglądają bardzo podobnie i wówczas różni je wyłącznie wyposażenie. Aby zadbać o komfort swojego pupila, nie powinno wybierać się najtańszych, pozbawionych dodatków klatek, gdyż zwierzę w takim produkcie będzie się nudziło, a właściciel z czasem będzie musiał dokupić często dość drogie akcesoria, które mógłby dostać w zestawie.