Garnki do gotowania, można dziś bez problemu kupić dosłownie wszędzie. Znajdziemy je praktycznie w każdym supermarkecie, na targu, a nawet w wielu małych, osiedlowych sklepikach. Nie są one drogie, jednak trzeba się zastanowić, czy naprawdę jest to opłacalny wydatek. 

Najlepsze komplety garnków w sklepach online

komplet garnków w sklepie onlineDobre garnki to podstawa w każdej kuchni. Na co dzień nie przywiązujemy do nich zbyt wielkiej wagi, ale jeśli dobrze je wybierzemy, pomogą nam gotować szybko, oszczędnie i zdrowo. Najbardziej opłaca się kupić komplet garnków w sklepie online. Możemy wtedy na spokojnie się zastanowić i porównać ceny, a także poczytać opinie internautów. Podstawowy zestaw powinien zawierać przynajmniej trzy garnki różnej wielkości z dopasowanymi do nich pokrywkami, dobrze jeśli w zestawie mamy także większą patelnię. Zwróćmy uwagę na rączki – powinny być one solidnie przymocowane, ponieważ często w gorszych jakościowo garnkach śrubki lubią się odkręcać lub poluzować. Jeśli często zapiekamy w piekarniku, rączki nie mogą być plastikowe. Jeśli jednak planujemy tylko gotować na kuchence, takie uchwyty będą wygodniejsze, ponieważ nie nagrzewają się i można je złapać bez użycia rękawicy. Pokrywki mogą być szklane, przezroczyste lub metalowe. Istotne aby ich uchwyt był solidny. Ważna jest też powłoka, którą pokryte są nasze garnki. Najpopularniejsza jest emalia, jednak łatwo ona odpryskuje, a wtedy garnki nie nadają się już do użycia. Podobnie jest z teflonem. Najtrwalsze i całkowicie bezpieczne są garnki z powłoką tytanową, ale też ich cena jest znacznie wyższa. 

Warto poświęcić trochę czasu na wybór dobrych garnków i nie kupować pierwszych lepszych sugerując się tylko ceną. Jeśli raz dobrze zainwestujemy w taki zestaw, będzie nam on służyć przez lata, a nasze gotowanie będzie ekonomiczne.

Kategorie: Dom i ogród