Wszyscy wiemy, że wygodny but, to 80% sukcesu w dotarciu do celu. U dzieci ma się to zgoła inaczej, ponieważ wygodny but – to przede wszystkim zdrowe stopy naszego dziecka. A do celu to już zawiezie go mama, czy tata, więc nie potrzebuje on tak długo chodzić. Ale jednak jeśli chodzi, należy zastanowić się nad odpowiednimi butami.

W wygodnych butach i nastrój jest lepszy

wygodne obuwie memoJeśli nic nas nie ciśnie, nie „pije”, czy nie obciera, możemy iść bez przystanku. Jeśli natomiast chodzi o małe dzieci, tak łatwo już nie ma. Gdyby jeszcze (na dodatek złego humorku), cisnęły go buty, będzie to tzw. koniec spaceru i wielki kłopot w domu. To dlatego tak ważne jest dobre obuwie. Ale jak odpowiednio dobrać buty dla naszego dziecka? Najlepiej zainteresować się, gdzie można kupić wygodne obuwie memo, ponieważ właśnie ten system obuwia może zapewnić dziecku nie tylko wygodę, ale także profilaktykę w zdrowiu stóp. U małych dzieci noga szybko może się wykrzywić, a potem wrócić do pierwotnej postaci jest bardzo trudno. To dlatego najlepiej zakładać takiemu dziecku odpowiednie obuwie, ponieważ w przyszłości będziemy mieć spokój z różnymi deformacjami, czy chorobami stóp naszego dziecka. Wygodne obuwie może mu tego oszczędzić i sprawić, że będzie rosło zdrowe i odporne na inne czynniki chorobowe (od złych butów może dojść do deformacji innych części ciała, jak np. kolana, a nawet całej postawy). Nie jest to zbyt przyjemne, gdy nasze (już w miarę dorosłe dziecko) zaczyna narzekać np. na bóle kręgosłupa.

Zanim ubierzemy dziecku pierwsze buciki sprawdźmy, czy są one odpowiednie dla niego. Mogą  być wprawdzie piękne i kolorowe, ale wcale nie muszą służyć zdrowiu naszego dziecka. A wręcz przeciwnie. Mogą sprawić mu wiele kłopotów, a nawet bólu w dorosłym życiu.