Chrzest święty jest jednym z najważniejszych sakramentów w życiu każdego chrześcijanina. W różnych odłamach tego wyznania chrzest przyjmuje się w różnym wieku, od niemowląt przez młodzież po dorosłych. Zawsze jednak jest to uroczystość podniosła i przeprowadzona z należytą uwagą.

Elegancka sukieneczka chrzcielna dla dziecka

ładna sukieneczka do chrztuW Kościele katolickim tradycyjnie chrzci się małe dzieci, zazwyczaj niemowlęta. Rodzice przynoszą je do świątyni, prosząc o udzielenie chrztu i przyjęcie ich do wspólnoty Kościoła. Dzieci tradycyjnie ubiera się w białe szatki, a przy ołtarzu pali się świeca zwana paschałem. Kapłan celebrujący odpala od niej świecę, którą dziecko otrzymuje przy chrzcie. Rodzice zwykle dbają o to, by na tę uroczystość przygotowana była ładna sukieneczka do chrztu. Powinna być ona w kolorze białym, symbolizującym czystość i niewinność duszy, z której wody chrztu zmyły grzech pierworodny. Wybór konkretnego kroju sukienki czy szatki zależy już od rodziców. Ważne jest, by nie krępowała ona ruchów dziecka. Dzięki temu będzie ono spokojniejsze i z większą łatwością przeczeka moment polewania główki wodą. Sukienki do chrztu można zakupić w sklepach z dewocjonaliami oraz w niektórych sklepach odzieżowych. Warto przed wyborem sukieneczki zapytać sprzedawcę o opinię odnośnie konkretnego modelu. Z pewnością udzieli nam on szczegółowych i wyczerpujących informacji o sukience, którą zamierzamy zakupić dla naszego maluszka na chrzest święty.

Ubiór dziecka przyjmującego sakrament chrztu świętego podkreśla podniosły charakter tej chwili. Biały kolor stroju symbolizuje niewinność i uwolnienie od grzechu pierworodnego. Szatka lub sukienka powinna być tradycyjna i przede wszystkim wygodna dla dziecka, które ma ją założyć podczas ceremonii w kościele.

Kategorie: Dla dziecka