Praca przedstawiciela handlowego, chociaż niektórym wydaje się mlekiem i miodem wcale taka nie jest. Trzeba spędzić długie godziny na negocjacjach z klientem, które nie są wcale łatwe. Dodatkowo dużo siedzenia na przykład w aucie czy przy biurku sprawia, że choroby kręgosłupa czają się za rogiem. Wielu spędza mnóstwo godzin w trasie od jednego klienta do drugiego. Mnóstwo stresu, praca praktycznie dwadzieścia cztery godziny na dobę. A co ze sprzętem?

Przedstawiciel handlowy dostaje sprzęt od pracodawcy 

niedrogie laptopy poleasingowePrzeważnie dzieje się tak, że przedstawiciel handlowy otrzymuje pełne wyposażenie od firmy, w której zaczyna pracę. Jest to podstawowe wyposażenie, które w większości wypadków jest konieczne, jak również traktowane jako coś normalnego. Dlatego też atrybutami każdego przedstawiciela handlowego jest laptop, komórka a także służbowy telefon. Do tego zawsze w uchu można znaleźć słuchawkę działającą na bluetooth. Wielu właścicieli ma świadomość, że sprzęt przez nich kupowany nie jest traktowany z należytą ostrożnością. Wobec tego podejmują decyzję o tym, by zakupić niedrogie laptopy poleasingowe. Dzięki temu, że sprzęt jest najwyższej klasy i jakości, bardzo trwały i nie posiada śladów użytkowania, niejedna osoba nie jest w stanie rozpoznać sprzętu nowego od używanego. W razie jakichkolwiek problemów ze sprzętem wiele sklepów decyduje się podarować swoim klientom gwarancję. Dzięki czemu budują długotrwałą, aczkolwiek bardzo pozytywną relację w otoczeniu. 

Sprzęt jaki otrzymuje dobry przedstawiciel handlowy zużywa się bardzo szybko. Prowadzenie długich, często mozolnych spotkań, duża ilość wyjazdów a co za tym idzie wkładania i wykładania z torby sprawia, że nieco się wyciera. Dlatego też łatwiej, taniej i lepiej kupić sprzęt z leasingu.