Awaria w trasie może nas spotkać w każdym momencie. Wielu rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a inne to zwykły pech. Co wtedy? Ano musimy jakoś wrócić do domu. I o ile nasz osobisty powrót nie jest raczej problemem, tak stojący gdzieś w trasie samochód musimy ściągnąć chociaż do najbliższego mechanika. W gorszych sytuacjach radzimy sobie holem, ale najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest laweta.

Laweta do samochodów

lawety samochodoweMechanik bez lawety traci znaczącą część swojej elastyczności działania i potencjalnych zysków. Wszelkie auta, które nie odpalają nie będą mogły przyjechać do przedsiębiorstwa. A przecież to na takich układach zarabia się najwięcej. Dobra lawety samochodowe to podstawowe wyposażenie warsztatu, zaraz obok narzędzi i mechaników. Dzięki bezpiecznej metodzie na przewóz uziemionych aut mamy szansę na znacznie większa ilość zleceń. Co więcej jest to niezwykle wygodne narzędzie pozwalające nam na ściąganie uszkodzonych aut nawet z zagranicy. Później wystarczy na miejscu je naprawić i zarobek murowany. Sama laweta pozwala wciągnąć auta i zamocować je w taki sposób, aby zagwarantować kierowcy i innym uczestnikom ruchu pełne bezpieczeństwo. Auto stabilnie stoi na lawecie lub ewentualnie ciągnięte jest tylko na swoich tylnych kołach. Rozwiązanie wygodne i bezpieczne, które umożliwia nam zabranie uszkodzonego samochodu z drogi i przewiezienie do warsztatu lub po dom.

Transport samochodów wiąże się bezpośrednio z dość restrykcyjnym prawem i obowiązkami nakładanymi na mechaników i kierowców lawet. Chodzi o maksymalne bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Odpowiednie zabezpieczenia, liny mocujące i zamki, które gwarantują nam, że auto nie zjedzie w trakcie podróży. W ten sposób możemy ściągnąć zepsuty samochód stojący na poboczu czy przywieźć do naprawy tańszy model z zagranicy.

 

Kategorie: Motoryzacja