Z całą gamą obecnie sprzedawanych butów wojskowych, nieraz nie można się zdecydować na właściwy model. Większość kolegów cierpiało na tą przypadłość, zamawiając buty które nadawały się podobno na każdy teren, a podczas testów w praktyce nie wypadały zadowalająco. Ja jednak powtarzam ciągle, iż nie ma butów uniwersalnych, gdyż zawsze na jakimś polu będą mocne, a na innym słabsze.

Wygodne letnie buty taktyczne

odpowiednie buty taktyczne na latoStandardowe buty jakie można kupić w niemal wszystkich sklepach militarnych nie różnią się niczym od zwykłych cywilnych traperów. Pewnie, mają mocną podeszwę i odporny materiał, są ciężkie i dobrze się w nich chodzi po trudnym terenie, aczkolwiek jakakolwiek praca w mieście w nich to już mordęga, szczególnie latem, gdy nogi męczą się od samego noszenia tak ciężkich i nie przepuszczających powietrza butów. Najbardziej odpowiednie buty taktyczne na lato to modele lżejsze, o podeszwie odpowiednio wyskalowanej by można w nich było wygodnie poruszać się po każdym terenie miejskim, ale również by chroniła ona od szkła, odłamków czy innych przedmiotów na których łatwo skaleczyć nogę. Miejskie buty mają również o wiele cieńsze warstwy ochronne, gdyż nie są przeznaczone do tego, by zatrzymywać mocne uderzenia, a przede wszystkim by zapewniać maksimum wygody. Modele specjalnie przeznaczone do działań w lecie mają dodatkowe warstwy przepuszczające powietrze, które zapewniają dobrą wentylację nawet w wysokich temperaturach i podczas intensywnej pracy.

Jednocześnie są wodoodporne i nie przepuszczają wilgoci. Są one również o wiele lżejsze i generalnie wygodniejsze do długiego noszenia. Podczas długiej pracy w w mieście, szczególnie latem, gdy wymagane jest jak najlżejsze wyposażenie i obuwie, tego typu buty sprawdzą się doskonale.