Kupując drukarkę do własnego domu lub firmy stoimy przed bardzo szerokim wachlarzem wyboru marki, którą wybierzemy. Podstawowym kryterium jednak przy doborze odpowiedniego sprzętu, oprócz ceny jest metoda wydruku, czyli na podstawie jakich materiałów zakupiona drukarka będzie funkcjonować i generować dokumenty.

Tonery do drukarek OKI – kiedy wymieniać?

tonery do drukarek OKITu głównie możemy rozróżnić drukarki laserowe oraz atramentowe. Biorąc pod uwagę drukarki atramentowe, mówimy o nie dużym zużyciu atramentu, który za pomocą odpowiednich dysz, jest wypychany na papier. Tworząc małe krople, jesteśmy w stanie uzyskać wyraźny obraz. Zaletą takiego rozwiązania są wszechstronnie dostępne kartridże z atramentami w czterech kolorach: czarnym, czerwonym, niebieskim oraz żółtym. Odpowiednia mieszanka każdego z kolorów pozwala na odwzorowanie całej palety kolorów RGB. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że oryginalne kartridże są na tyle drogie, że zdarzają się przypadki większej opłacalności wymiany całego urządzenia, w którym znajduje się już komplet tuszy, niże zakup całego zestawu. Dla rozwiązań na szerszą skalę stosujemy drukarki laserowe, które wykorzystują laser do elektryzowania bębna światłoczułego, który nanosi odpowiednią ilość tonera na papier. Takie polecane tonery do drukarek OKI jest przeważnie wymieniany co 25000 stron, ale zdarzają się produkty bardziej wydajne.

Tempo drukowania pojedynczej strony jest dużo większe niż w przypadku drukarek atramentowych. Tonery do drukarek Lexmark są również w przeliczeniu na koszt druku strony zdecydowanie tańsze, niż komplet atramentów.

Kategorie: Usługi