Czy plecak dla chłopca powinien różnić się budową od plecaka dla dziewczynki? Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, aż do momentu, w którym stanęłam przed koniecznością zakupu. Mój syn dopiero w tym roku poszedł pierwszy raz do szkoły i szukałam dla niego najlepszego modelu plecaka lub tornistra.

Wygodny plecak dla małego chłopca 

komfortowy plecak szkolny dla chłopcaPrzede wszystkim zawsze dbam o to, aby plecak mojego dziecka nie był za ciężki. Większość szkół dba o to, aby w pierwszych klasach szkolnych dzieci nosiły ze sobą tylko jedną lub dwie książki. Niestety w szkole mojego syna sytuacja wygląda zgoła inaczej. Do każdego przedmiotu wymagana jest inna książka i zeszyt, a kilkuletnie dziecko nie jest w stanie unieść zbyt wiele. W trosce o jego kręgosłup staram się, aby w plecaku znajdowało się jak najmniej rzeczy. Drugą kwestią jest waga samego plecaka. Ja znalazłam bardzo lekki komfortowy plecak szkolny dla chłopca z motywem wyścigówek, które bardzo lubi. Sam plecak waży niewiele, ale jest odpowiednio usztywnione na plecach, ramionach i na dnie. Dzięki temu stabilnie opiera się na barkach mojego syna. Dzięki temu nie garbi się, ani nie narzeka na ból ramion. Ważne jest, aby przekazać dziecku jak powinno nosić swój plecak. Bardzo często widuje dzieciaki, które zakładają plecak niechlujnie tylko jedno ramię. Nie jest to bezpieczne ponieważ wtedy obciążony zostaje tylko jeden bark. Później może prowadzić to do skrzywienia kręgosłupa. Zatem odpowiedni model plecaka to tylko połowa sukcesu. Drugą część stanowi jego odpowiednie noszenie i dbanie aby jego waga nie przerastała możliwości dziecka.

Osobiście uważam, że dziewczynki z racji tego, że mają mniejszą siłę powinny nosić maksymalnie lekkie plecaki. Chłopcy natomiast dają radę dźwigać większy ciężar ale mają tendencję do garbienia się, dlatego warto zwracać na to uwagę i pouczać ich.