Mój syn od dłuższego czasu marzył, że kiedyś zostanie geodetą. Nie wiem skąd mu się to wzięło, ponieważ w naszej rodzinie oraz wśród bliskich znajomych nie ma nikogo kto by wykonywał ten zawód. Jednak nie zamierzałem go przed tym powstrzymywać, a wręcz przeciwnie wspierałem go w dążeniu do celu. 

Zakup oprogramowania dla geodety

oprogramowanie geodezyjneMój syn postawił na swoim. Skończył studia z geodezji na politechnice i obecnie ma uprawnienia do wykonywania zawodu geodety. Jestem z niego niezwykle dumny, ponieważ studia ukończył z wyróżnieniem. To dlatego trochę mnie zdziwiło jak któregoś dnia przyszedł do mnie i poprosił o pożyczkę na oprogramowanie geodezyjne. Myślałem, że takie oprogramowanie otrzymał w firmie, w której się zatrudnił po studiach. Ofert pracy miał dużo, dzięki temu, że tak dobrze poszło mu na studiach. Okazało się, że mój syn po kilku miesiącach pracy dla kogoś postanowił zapracować tylko dla samego siebie. Jest dobrym geodetą, więc ludzie go polecali. Niestety zabrakło mu pieniędzy na oprogramowanie, ponieważ dużą część pieniędzy, które zarobił przeznaczył na wkład własny do kredytu mieszkaniowego. Oczywiście postanowiłem mu dać pieniądze na oprogramowanie geodezyjne. Wszystko oczywiście po wcześniejszej konsultacji z małżonką. Doszliśmy do wniosku, że musimy pomóc naszemu dziecku się rozwijać i wspierać go w tych ciężkich czasach. Zawód geodety jest dobrze płatny, więc młody na pewno się odbije, ale lepiej niech środki przeznaczy na spłatę swojego mieszkania, w którym również znajduje się jego biuro. 

Fajnie, że mój syn jest osobą twardo stąpającą po ziemi. Nie wydaje pieniędzy na jakieś niepotrzebne głupoty, tylko inwestuje w siebie. Oczywiście mam nadzieje, że zostawi sobie jeszcze fundusze na rozrywki bo w jego wieku ciężko jednak bez nich żyć. 

Kategorie: Przemysł