Montaż hal stalowych wydaje się być prostym zadaniem. W końcu mamy gotowe płyty, które trzeba jedynie połączyć z podłożem, zadaszeniem i ze sobą wzajemnie na brzegach. Nie trzeba nic murować, nie ma zaprawy, czy czekania na schnięcie tynku. Czy jednak jest to takie łatwe zadanie z którym nie będziemy mieli problemów?

Montaż hal stalowych i przygotowanie podłoża

polecany montaż hal stalowychNa pewno najważniejszą rzeczą o której nie można zapominać jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Powinno być ono wyrównane i dobrze zaizolowane, by fundamenty nie przechodziły wilgocią. Ważne jest także ich uzbrojenie, czyli wzmocnienie. Fundamenty wylewa się tak samo jak w przypadku budowy domu, jednak trzeba wiedzieć, że nie warto korzystać z najszybszy rozwiązań. Są środki do fundamentów, które w ciągu doby będą gotowe do użycia, jednak odnośnie ich trwałości i niezawodności opinie są sprzeczne. Lepiej wybrać standardowe rozwiązania. Polecany montaż hal stalowych czyli stawianie konstrukcji właściwej może się rozpocząć po wyschnięciu fundamentów. Potrzebne są elementy nośne i profile wzmacniające na których będą stawiane ściany. Potrzebne są do tego maszyny takie jak dźwigi, które są w stanie podnieść takie ważące bardzo dużo ściany stalowe. Dobre mocowanie ścian do podłoża zapewnia ich stabilność, a połączenia ścian ze sobą zapewniają dobrą izolację pomieszczenia, brak przeciągów, czy brak możliwości wejścia wilgoci do pomieszczenia. Ostatnim etapem budowy hali jest jej obudowanie specjalną blachą.

Taka hala stalowa powstaje bardzo szybko, od czterech do ośmiu tygodni. Nie można tego porównać z murowaniem tak wielkiego budynku. To dobra alternatywa w wielu przypadkach, kiedy zależy nam na czasie. Stal jest mocnym i odpornym materiałem, idealnym na magazyny, garaże, czy fabryki.

 

Kategorie: Przemysł