Od kiedy Polska wkroczyła do Unii Europejskiej w 2004 roku, gospodarka w naszym kraju stale się rozwija, co zwiększa zapotrzebowanie na różnego rodzaju towary i usługi. Dzięki temu powstało wiele nowych miejsc pracy w magazynach, których ilość wciąż rośnie.

Przegląd raz w roku

przegląd regałów półkowychW związku z tym, polscy ustawodawcy musieli wprowadzić nowe przepisy, regulujące działalność lokali magazynowych, aby zapewnić pracującym w nich obywatelom godne warunki i maksymalne bezpieczeństwo. Jednym z najważniejszych czynników, wpływających na bezpieczeństwo pracowników jest zapewnienie wyposażenia magazynu, spełniającego normy i będącego w pełni sprawnym. Dlatego każdy właściciel magazynu jest zobowiązany przeprowadzić przynajmniej raz w roku przegląd regałów półkowych. Polega on na tym, że ekspert, z poziomu posadzki, ogląda uważnie wszystkie półki i regały, znajdujące się w magazynie, sprawdzając czy znajdują się na nich jakieś uszkodzenia. Kontroli podlega także sposób montażu mebli magazynowych oraz ich maksymalne obciążenie. Ekspert oznacza regały trzema kolorami, w zależności od ich stanu, w systemie sygnalizacji świetlnej. Zielony kolor oznacza, że regał jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Żółty lub pomarańczowy, że regał ma drobne uszkodzenia, które powinny zostać naprawione w czasie do 4 tygodni. W tym czasie może zostać dopuszczone użytkowanie regału do 50% jego obciążenia. Regały oznaczone kolorem czerwonym powinny natychmiast zostać wyłączone z użytkowania i najczęściej, zastąpione przez nowe meble.

Wszystkie regały znajdujące się w magazynie podlegają przeglądowi. Po każdej kontroli, właściciel magazynu otrzyma raport dotyczący ich stanu. Większość firm, oferujących usługi eksperckich przeglądów regałów, oferuje także ich naprawę w atrakcyjnej cenie.

Kategorie: Usługi