Praca którą zajmuję się psi fryzjer może wydawać się prosta. W końcu wrzucenie psa do wanny, umycie go, a potem obcięcie jego futra maszynką to nic trudnego. Jednak jest to naprawdę mylne podejście, należy wiedzieć że przeprowadzane są różnego rodzaju zabiegi. Stosuje się je nie tylko dla dobrego wyglądu ale także dla poprawy ich zdrowia.

Opisy zabiegów stosowanych przez psiego fryzjera

psi fryzjer gliwiceSamo mycie może wydawać się niezwykle proste. Jednak już sam ten zabieg wymaga odpowiedniego podejścia. Stosuje się czesanie, mycie, opłukiwanie, stosowanie odżywki. Trzeba wybrać odpowiedni szampon i odżywkę ze względu na futro jakie posiada dany pies. Dodatkowo nie można go zbytnio stresować, trzeba zrobić wszystko odpowiednio spokojnie. Kolejnym z zabiegów jest strzyżenie psa, tu można wybrać optymalną długość. W każdym razie stosuje się maszynkę elektryczną i nożyczki, tu także jest potrzebna wprawa by pies nie wyglądał po prostu nieładnie. Niektórzy mogą dopiero usłyszeć o takim zabiegu jak trymowanie, jest to stosowane w celu pozbycia się martwego włosia. Gdy pies posiada szorstkie futro, to nie linieje on, przez co wszystko pozostaje na nim. Potem drapie się by pozbyć się tego włosia, co skutkuje robieniem sobie ran. Dlatego właśnie stosuje się ten zabieg u psa, może on czuć się naprawdę wolny dzięki staraniom jakie uczynił psi fryzjer Gliwice czyli miasto w którym mieszkam posiada kilka świetnych salonów tego typu. Osobiście uczęszczam do jednego z nich i znam się z pracownikami naprawdę dobrze. Warto jest znaleźć sobie zaufany salon piękności dla psów.

Istnieje oczywiście jeszcze kilka innych rodzajów zabiegów które mogą być z powodzeniem stosowane dla psów. Warto jest zapoznać się z ich charakterystyką na Internecie, by dowiedzieć się które z nich są zalecane dla naszego pupila. W ten sposób będziemy pewni, że niczego nie pominęliśmy. Oczywiście fryzjer powinien nam doradzić, warto jest się więc dopytać.

Kategorie: Usługi