Zakład objęty jest wysokim poziomem zagrożenia pożarowego, gdyż w procesie produkcji używamy wielu łatwopalnych substancji, mogących być źródłem ogniska pożaru. Zabezpieczenia przeciwpożarowe w zakładzie są zróżnicowane i dostosowane do miejsca w którym funkcjonują, a ze wszystkich zabezpieczeń za najważniejsze uważamy rolety bezpieczeństwa.

Rolety bezpieczeństwa o podwyższonej wytrzymałości

roleta przeciwpożarowaOwe rolety nie mają za zadanie zmniejszyć intensywności źródła pożaru, jak większość innych zabezpieczeń, a używane są by ograniczyć możliwość jego rozprzestrzeniania się do innych części obiektu. W każdym korytarzu roleta przeciwpożarowa ulokowana jest więc przy wszystkich przejściach osobowych i rozwidleniach, oraz kontrolnie, co kilka metrów w samym korytarzu. Takie ustawienie pozwala na precyzyjne odcięcie sekcji zagrożonej od bezpiecznych części obiektu, i tym bardziej usprawnia działanie ratowników straży pożarnej. Z racji wysokiego poziomu zagrożenia, wszystkie nasze rolety są znacznie bardziej odporne na działanie wysokiej temperatury. Mechanizmy wyciągowe są osłonięte tym samym stopem stali z którego wykonane są również segmenty rolet, a owy materiał jest jednym z najbardziej ogniotrwałych stopów metalu, nie przewodzącym temperatury niemal w ogóle. Nie jest również podatny na uszkodzenia mechaniczne i wpływ żrących chemikaliów.

Nasze rolety są również uszczelnione, i nie przepuszczają dymu spalinowego i oparów chemicznych z zagrożonego terenu, zwiększając bezpieczeństwo osób ewakuowanych z obiektu, pracowników wykonujących zadania kontrolne i ratowników straży pożarnej. Takie same rolety, choć mające odpowiednio większe wymiary, są również zamontowane przy wjazdach do hal produkcyjnych i magazynów, gdzie funkcjonują jako standardowe bramy.

Kategorie: Przemysł