Kiedy nadchodziły wakacje, to tata zapytał się mnie, czy nie chciałbym wspólnie z nim udać się na naukę nurkowania. Powiedział, że jak był młody, to się tym interesował, ale gdzieś w międzyczasie to hobby u niego zanikło, a bardzo chciałby do tego wrócić. Ja stwierdziłem, że to super rodzaj aktywności, więc jak najbardziej zgodziłem się na wspólną naukę, mając gdzieś z tyłu głowy myśl, że może dzięki temu będziemy częściej wybierać się nad jakieś akweny wodne.

XDEEP – firma sprzedająca świetne skrzydła

skrzydło xdeepKiedy tylko zaczęliśmy naszą naukę, to było widać, że tata nie jest w tym nowicjuszem. Postępy robił o wiele szybciej ode mnie. Ale ja z kolei wcale nie byłem aż tak bardzo z tyłu i umiejętności mojego taty tylko bardziej mnie motywowały do tego, by dawać z siebie jeszcze więcej. Po wielu tygodniach ćwiczeń i kursów oraz jeszcze większej liczbie wypadów na nurkowanie z doświadczonymi nurkami, zaczęliśmy częściej wybierać się sami na takie wycieczki. Kiedy zbieraliśmy się z rodziną na wyjazd do Chorwacji, to postanowiliśmy zakupić swój własny sprzęt nurkowy. Nie mieliśmy jakiejś konkretnej firmy na myśli, chociaż w jednym aspekcie miałem swoje preferencje. Chodziło mi o skrzydło XDEEP. Jeden z kursantów bardzo sobie chwalił to konkretne skrzydło nurkowe i nawet pozwolił mi raz z nim popływać. Czuć było komfort i swobodę pod wodą, więc wiedziałem, że będę chciał postawić właśnie na ten rodzaj sprzętu.

Tata poszedł moją drogą i również zakupił skrzydło akurat od XDEEP. Zakupiliśmy dosłownie wszystko, co było potrzebne do swobodnego i bezpiecznego nurkowania w kontrolowanych warunkach. Nie chcieliśmy niczego przegapić. Teraz pozostał nam jedynie przetestowanie nowego sprzętu w terenie, co tylko powodowało dodatkową ekscytację.

Kategorie: Usługi